Yamaha DT 125 R (1998)

Vlastník Najt_Rajdr
Vloženo 4.1.2012
Aktualizováno 24.6.2012

Soft endurko pro začátek s bahněním, DT byla jasnou volbou. Jistě, člověk se musí ohlížet, ale věřím, že ji ocením.

Situace na asfaltovém povrchu začíná být neunosná, tohle Déto je experiment, zdali dokáže bahno a jednobuchy nahradit asfalt a vysavače, zatím to vypadá slibně.
V plánu je nechat DT co nejvíc v sériové podobě a zase ho dál prodat, pokud se enduro osvědčí, přejde se na XR 400, DR-Z 400 či podobné zvěrstvo.

Zatím má moto výkonu poměrně dost, ale až v úplné špičce, což je ve spojitosti s dlouhou převodovkou pěkně na hovno. Úpravy sekundárního převodu jsou v rámci technických možností hodně problematické, řešit se to bude asi pouze 13z pastorkem. Spojka mě proto při výjezdech nemá moc ráda, kdy motorka jede přes 30 když je jednička vytočená a technické pasáže se slalomem v strmém kopci jsou tak pro mě dosti mission impossible. Tlumiče zatím dostačující, ovšem už jsem dokázal na muldě odrovnat zadek. Půjde na repas či výměnu. Předek mírně přitvrzen olejem a zatím mne neomezuje.

Dvojtakt je parádní, zvuk, vůně, hmotnost, ale z důvodu silného spodku bude co nejdříve v garáži parkovat větší čtyřtakt.

Enduro / Cross Yamaha DT125 LC tutoriál v podání skillerského Japonce! Neměl jsem potuchy, že toho tolik DT dokáže :) Jó to byly časy, kdy DT byl technologický vrchol a nosily se ještě růžovo-fialovo-zeleno-žluto-bílé oblečky!

Část 1 + další části 2, 3 a 4