Kawasaki Versys 650 (2008)

Vlastník nerd
Vloženo 31.12.2011
Aktualizováno 20.6.2012

nenarocne "prditko" ale zabavne :)

po rokoch travenych iba na okruhu som zavesil kombinezu na kliniec a prisiel cas kupit nieco na cestu. nakolko som beznadejny "kawasaki funs" tak padla volba na Versys.
je to moj prvy 2valec, prvy krat co motorka nema 100+ koni :)
kupil som ju pred rokom bola po lahkom pade, kedze zima bola dlha a ja som mal relativne casu tak som zacal vymyslat a skoncilo to par upravami. pancierove hadice, ladeny vyfuk, lakovana kyvka, race packy, MRA stit+deflektor, ukazovatel zaradenej rychlosti, kryty kukovati, vyhrievane gripy...

ked mam hodnotitmotor je maly lahky s mierne drsnym chodom (co mne nevadi) s dostatkom vykonu na sviznu jazdu. nie ze by som nechcel o 20koni viac :) ale teraz je to slusne zladene s podvozkom. vela ludi sa stazuje na vibracie dokonca aj kamaratov novsi model v rozmedzi 4-4500otacok celkom vibruje... ja mam asi vydarenejsi kus pretoze moj je bez vibracii. motor ma velmi slusny zaber uz od 3000 otacok, co je zasa prekvapive ze nema ziadny "vrch", otackomer konci nad 10000 ale motor od 8500 nema ziadny vykon a vobec nema zmysel sa pohybovat v tomto spektre otacok.

podvozok je prekvapivo moderny upside down hlinikova "bananova" kyvka.. skor by som taketo cakal na ER6. na prednych teleskopoch sa da nastavit tvrdost a na jednom aj horny utlm, netradicne ale ak to funguje na Zedoch tak preco nie na Versyse. pritvrdit alebo zmakcit zadne prozenie sa bez specialneho kluca neda, to povazujem ze nedostatok, nakolko zadne koleso je nachylne na poskakovanie a takmer neexistuje univerzalne nastavenie. Versys ma extra kratky razvor co ma samozrejme aj vyhody a aj nevyhody. kazdemu sportovo zalozenemo jazdcovi to bude vyhovovat a turistovi skor naopak. ja patrim do prvej kategorie cize som spokojny :) ak obujete dobre gumy tak po par jazdach budete menit aj stupacky...

brzdy to je kapitola sama o sebe. versys je lacna v podstate rozpoctova moto a najviac sa to odzrkadlilo na brzdach, 2 piestiky na kotuc je v dnesnej dobe uz malo. pekne vykusane kotuce su v tomto pripadne len vizualny na efekt :( nie ze by to vyslovene zle brzdilo, ale ten nabeh aj s mojimi upravami je velmi fadny. ak sa minu seriove dosticky tak tam dam nieco makksie a uvidim ci sa to zmeni, takto to je vyrazne najhorsia cast motorky.

ekonomika no toto je rozhodne silna stranka, po cca 20000km jazdi moto so spotrebami 4-5,5 litra a to tych 5,5 pri jazde ktora hranici s konstrukcnymi moznostami motorky... 20000km bez jedinej zavady teda ak neratam vypalenu ziarovku..

pokial patrite medzi jazdcov co oblubuju cesty, robite turistiku okolo komina a chcete bezproblemovu moto tak versys je spravnou volbou. je motorka ktora sa nehra ani na turistu, stportovca a ani na enduro aj ked kazdu z tychto cinnonsti zvladne.

MiraTDi
MiraTDi napsal 07.07.13 v 22:56 9b.

Poměrně přeně popsaná motka - mám stejné zkušenosti. Ten, kdo si rád zařádí na okreskách, bude nadmíru spokojený. Na to jaký má Versys výkon, je to někdy až neskutečné jak dokáže být zábavný - "nauč se využívat charakteristiku motoru a budeš čučet."... tak nějak jsi to myslel, že?

nerd
nerd napsal 31.03.12 v 01:18

dakujem vsetkym za hodnotenie a pozitivne ohlasy
"prditko" uz zmenilo majitela, dufam ze bude dobre sluzit.

JH69
JH69 napsal 31.03.12 v 00:31

Dobře napsaný "PRDÍTKO" ale zabvný. Máš ji pěknou za 10b.

lionmotoracing
lionmotoracing napsal 06.01.12 v 12:40