IMZ M 72 (1952)

Vlastník V_i_c_i
Vloženo 30.12.2011
Aktualizováno 12.7.2012

První testovací jízda

Vloženo: 06.04.2012, Uskutečněno: 06.04.2012, Stav tachometru: 12363 km, Zhlédnuto: 12x

První testovací jízda po třech letech renovace proběhla nad očekávaní dobře. Po seřízení odtrhnu, předstihu, ovládání předstihu, ventilů a karburátorů a po několikaminutové oživování se motorka probudila k životu. Po dalším ladění karburace už běžela krásně pravidelně a proběhla první vyjížďka v délce asi 2 km :)
Trošku jsem se bál diferenciálu, převodovky a spojky, ale vše funguje perfektně. Spojka jde lehce a má sametový záběr (aby taky ne, když jsou tam dvě lamely o pr. 180mm), rychlosti nevyskakují, neškubou ani nejeví žádné další známky nějaké neplechy.
Vůle kardan i diferenciálu se zdají také v pořádku.
Jediná chybka na kráse je, že po příjezdu a vypnutí motoru již nešel znova nastartovat. Ztratila se jiskra na svíčkách. Mé první obavy byly že odešla baterka. Ta je totiž původní ruská z roku 1956. Naštěstí to ale baterka není a vypadá to na kondenzátor nebo vysokonapěťovou cívku. Na to už ale nebyla nálada, takže to někdy příště ...

• Co záznam v deníku, to závada?

Tak nějak jsem si všiml že poslední záznam který jsem udělal byl při nájezdu cca 8 tisíc kilometrů a týkal se závady která skončila odtahem. Mno dobrá, tak přidáme další záznam. Shodou okolností má dnes Mka najeto cca 16

Vloženo: 05.06.2023
    Uskutečněno: 05.06.2023
  • Letos Mka do boje nedojela...

Tak po několika letech a cca 8 tisících kilometrech letošní rok Mka do boje o osvobození Brandýsku nedojela. https://youtu.be/MSIdlGVu1i8 Místo toho se premiérově projela na odtahovce. +o( Bohužel náhradní ložisko a

Typ: Havárie
    Vloženo: 10.05.2017
    Uskutečněno: 10.05.2017
  • Rotor dynama po smrti

Nebyl by to ten správný rus aby se zase něco neposralo. Tentokrát odešel rotor dynama. Vzhledem k tomu, že se jedná o nedostatkové zboží tak jsem se rozhodl ho nechat převinout. Převinutí proběhlo dobře, ale bohužel na

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 03.03.2013