PROFIL MOTORKY

Yamaha XVS 1300A Midnight Star (2007)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník horis29
Vloženo 17.12.2011
Aktualizováno 12.4.2013
Zobrazeno 5 681x
HODNOCENÍ PROFILU OD 28 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.4

Popis motorky


Po aktivním shánění větší, pohodlnější a silnější motorky jsem vybral právě hvězdu od Yamahy.

Více fotografii

První dojmy - Bylo to rychlé, v bazaru mi ji nastartovali a řekli jeď se projed, a padla do ruky hned za branou. Bylo to jak přesednou z kozy na pěkného šemíka. Pohodlná a dobře ovladatelná i při první otočce a tak bylo hned vyřešeno.

Recenze

Koupě nové motorky připadla na konec června a to v MOTO BIKE v Býlanech u Chrudimi. Už při zkušební jízdě byl znát podstatný rozdíl oproti Intruderu. Jak barva napovídá, motorka byla v provedení "TOUR", tudíž měla ve předu velké plexi. Tomu to plexi jsem nepřišel na chuť, krylo podstatnou část těla, ale všechny nápory větru šly do helmy, tudíž divný pocit z jízdy a další zkušenost - jízda po děšti nebo potkat TIRák vedly k tomu, že jsem plexi odmontoval. Od koupi do konce letošní sezóny jsem najel necelých 7 tisíc km a to bez jediného technického problému. Musím říct, že jsem mi podařilo vybrat motocykl jaký jsem si představoval a jsem s ním plně spokojen. Je to pohodový cruser- cesťák, který umí jet tak jak jezdec potřebuje, svižně nebo pomalu a také podle toho jak to vyžaduje dopravní situace - výmoly, jámy a jiné pozitivní překvapení na českých silnicích (občas by člověk užil i motokrosové vybavení). Mile mě překvapila i spotřeba, jelikož většinu cest absolvuji s baťůžkem tak se pohybuje od 5,5 až do 5,8 litrů na 100 km. Nejsem typ co by vše vychvaloval nebo krytizoval jen tak, ani nejsem žádnej šílenej specialista přes všechny ty hýblátka na motorce, nějaký základy a zkušenosti jsou a když se človíček snaží s tou technikou nějak rozumě sžít, tak to dopadá dobře. I tady jsem se musel naučit jak s HVĚZDOU (velkou a těžkou) manipulovat na místě, jak zacházet s plynem, byl to přechod na silnější a taky jak jezdit město a řadit 1 - 2, jojó tam je velká díra, ale jde to plynule a pomalu. Můj názor, já jsem spokojený a další názory přijímám rád. Jelikož technika držela, tak jsem v průběhu léta prováděl jen kosmetické úpravy, aby motocykl vypadal podle mé představy. Cestování si žádalo víc úložného prostoru, tak jsem vyměnil boční kufry za nové, bylo nutno přidat i nový zadní kufr a k němu jsem si nechal udělat nový nosič s držákem a světlem SPZky, pak přišel na řadu přední padací rám a kryt chladiče a přední přídavná světla, zásuvku na 12V. A aby to trochu ladilo tak jsem upravil sedlo o cvoky. I když jsem letos moc nezlobil, hm to si fandím, tak ani ježíšek už nic nepřinese, hm ach jóó!!! Asi v tom bude něco jiného!!! Chybí tvrdá Česká koruna. Nějaký představy mám, trochu mě trápí zvuk originál výfuku, jojojo "SUZA" měla otevřený výfuk, všichni o nás věděli!! No tak pěkný laďák by byl fajn možná i nějaký koně by přibyly. A taky musím myslet na můj cestovatelsky zapálený baťůžek, kterému se i pro moji potěchu cestování moc líbí. Představa je taková udělat pohodlnější sedlo a opěrku k tomu. A pak ať už je teplo a jedem!!!

Tak to dopadlo, znáte to asi všichni, když to člověk chce a začíná být trochu posedlí, tak si dokáže ledacos odepřít, neboli urvat od huby. Začal jsem pozvolna sedačkou pro batůžek a hned k tomu napasoval i opěrku. Nejhorší je ten začátek!!! Když začneš pitvat originál sedlo a moc z toho nezbylo. Použil jsem jen original UH držák a nový podsedak jsem vyrobil z plastu, jako i opěrku. Tak trochu jsem měl kliku, že u nás ve městě se našel šikovný čalouník a dokázal to pěkně potáhnout. No chvíle rozměřovaní, ohýbaní a pasovaní podle pozadí klíšťátka a bylo hotovo ještě před vánocemi. No jo jenže večery na internetu a pořád jsem sháněl výfuky, vybráno bylo, ale pořád mě vrtalo hlavou jak to bude slyšet na živo. Podařilo se v Trutnově u Darka, slyšet byly náramně a bylo objednáno "VANCE HINES". No co mám psát, těšil jsem se jak malý dítě a pořád čekal na balíček, hm na balík. Konečně přišel, hurááá a byl tam i KN filtr. V garáži zima jak v lednu, ale to nevadí, šlo to tam hned ten den, rozborka zborka a za chvíli běžím pro baterku a startujem. Hm hned sousedi věděli co mě přišlo v tom velkým balíku, no super!!! Ale tak jednoduchý to nebylo, překážela zadní stupačka, no času do jara bylo dost a tak jsem vymyslel držák a koupil plotny a docela dobře to tam sedlo, aspoň doufám, přikládám pár fotek do galerie... brm brm a jedem!!!

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
cmelda222
cmelda222 napsal 23.06.19 v 21:45 10b.

pěkná strojovna, tak jen kolama dolů a dlouhé trasy

PanCajicek
PanCajicek napsal 01.12.18 v 12:58 10b.

Ahoj, kde si sehnal tu opěrku?

Dilv
Dilv napsal 13.04.18 v 06:41 10b.

Sedlám stejný stroj, ale Tvá Hvězda je ještě víc vymazlenější! Tak suchou cestu a kolama dolů!

-Donar-
-Donar- napsal 13.09.17 v 21:21 10b.

Moc pěkná

Maxikovič
Maxikovič napsal 10.10.16 v 09:29 10b.

Tak s tou sedačkou je to krásný...Rozmazlování batůžku je fajn...užívej

Více komentářůrenocar_unor
Objednat reklamu
TOPlist