Honda CBR 954RR Fireblade (2002)

Vlastník Jon5
Vloženo 26.11.2011
Aktualizováno 11.4.2017

Tak jsem si půjčil od kamaráda 929 a to jsem neměl dělat... Takže další motorka musel bejt Fároš. Ta 954 mi přijde dobrej kompromis. Tahoun s dobrym výkonem a zároveň motorka na delší trasy, kde se dá nějakej ten kufr ještě dát. A její vzhled..paráda

První dojmy - silná, rychlá, lehká, dobrý poměr cena - výkon, trochu i cestovní, dobrá spotřeba, brzdy, podvozek... takhle bych ji mohl charakterizovat. Po 10 tisících kilometrů nemam potřebu měnit

Lepší fotky přidám na jaře až se bude moct jezdit. Zatim jsou moje zkušenosti takový, že jsem najel 40 km po okolí a jsem nadšenej od toho Honďáckýho sametovýho průběhu výkonu. Nemusí se to točit a ono to jede

Jinak mašinu jsem koupil s najetejma 17 tis. km. Je to až nemožný, ale neni nikde náznak o jiných kilometrech (prošlo odborným servisem). Akorát řetězovka volá na výměnu, jinak je v cajku. A taky brzo vyměnim vzduchový filtr, je tam originál z roku 2002 :) Jo a má pancířový hadičky, což mě při koupi potěšilo. Do budoucna bych rád pořídil ukazatel zařazený rychlosti a na Rakousko nejspíš boční kufry. Tak ať už máme jaro a můžeme jezdit

Zima 11/12 takže mam ukazatel od Gipra,delší padáky (Al v eloxu), držák na navigaci v mobilu, 12V zásuvku, kabel na baterce na nabíječku Optimate, laďák a zkontrolovanou elektriku a seštelovaný tlumiče. Prostě je to připravený na jaro, to pak ještě vyměnim olej, i když na tomhle je najeto 400 km (jistota je jistota a motorku mam rád jako každou co mam).
Taky jsem si udělal tabulku na spotřebu v excelu, tak snad nezapomenu a budu průběžně dopisovat. Uvidíme jaký čísla na mě vybafnou na konci roku...

22. 4. 12. - tak máme skoro 2000 km za sebou. Ještě jsem vyměnil laďák, protože se mi naskytla možnost mít lepší za dobrý peníz, jinak jen jezdim a tankuju. S tim tankováním mě překvapil, spotřeba se mi zdá hodně dobrá. Jízda je bezva, Fároš je naprosto přesná motorka - co jezdec chce, motorka splní bez zaváhání. Zatim jsem ho vytočil nejvíc na 9 tis. otáček, víc mi zatim nepřijde potřeba, protože to jede odspodu dobře a přijde mi tak normální řadit okolo 7 tisíc.

23. 6. 12 - další kilometry přibývají a moje spokojenost taky. Motorka mi sedí jako žádná jiná. Přezul jsem zadní gumu za novinku S20 od Bridgestone a je to velká změna. Až sjedu předek, určitě ji nacpu i tam. Už to začínám i trochu klopit a strašně mě to baví :)

22. 10. 12 - Tak máme za sebou 10 tis. km a můžeme konečně pořádně hodnotit. Pneu S20 výborná, jen jsem si myslel, že víc vydrží. Po 7 tisících je skoro po smrti. Už se na ní nedá dělat co šlo, ale ještě ji nechám do jara kdy bude stačit. Takže 8 tis. maximální nájezd. Jelikož vždycky podržela, dám ji tam znova. Jinak motorka splnila očekávání. Stále mě baví, nevyzkoušel jsem její plný výkon, pořád ji nepotřebuju vytáčet do vysokých otáček a přitom si na ní užiju hodně zábavy. Dal jsem ji na veliký servis do Hondy (filtry, olej, ventily, výměna napínáku rozvoďáku, štelování klapek, řetězovka, atd. )No servis vyšel na 14 tisíc Kč, vyměněny spotřební věci a jezdí se dál. Jenže hned po servisu jak mi ji přivezli mi na projížďce začala problikávat elektrika. Naštěstí jsem ale dojel domů. Zjistilo se, že mam zlomený kabílky ke spínací skříňce, nastavilo se a zase se jezdí dál Buď se s tim hnulo nebo za to mohla 12V zásuvka přidělaná hned vedle (mohlo se to o ní lámat). Motorku jsem pořádně umyl a připravil k zimnímu spánku a už se těšim na jaro...

Fireblade77
Fireblade77 napsal 30.01.13 v 11:12 10b.

mooc pěkný kousek.10.b

Tomis1000RR
Tomis1000RR napsal 27.11.12 v 08:15 10b.

vypadá překrásně Ať Ti slouží!

Japan-Kamikaze
Japan-Kamikaze napsal 22.07.12 v 17:12

Pěknýýý, poslední z Firebladu který se mi líbí 10B :)

EVIL1488
EVIL1488 napsal 13.05.12 v 19:07