Yamaha YZ 250 (2007)

Vlastník punktom
Vloženo 22.11.2011
Aktualizováno 16.8.2016

Lehoučká,ovladatelná,výkonná až divoká a modrá

První dojmy - Ovladatelnost horského kola Na krosovýho dvoutakta výborný průběh výkonu

Po delším čase na enduru sem pochopil,že mě to táhne spíš na trať a tam se to s mojí bejvalkou (WR 360) moc nedalo.Takže kros byl jasnej,ale teď jakej?2T byla jasná volba,bo starýho psa novejm kouskům nenaučíš,ale ještě sem nevěděl jakou značku.Vzal sem Yamahu pro její z japonců asi nejvíc user-friendly průběh výkonu,protože sem chtěl kromě motokrosu dál jezdit i crosscountry.Myslim si,že sem udělal dobře.Enduro to sice neni a po dvou hodinách už to se mnou pěkně zametá,ale nadruhou stranu,naše croosscountry už toho s endurem nemaj moc společnýho,že .Takže dvouhodinovka loukokrosu se s tim v pohodě dá i přežít.V lese už je to horší a hlavně ve výjezdech se člověk nesmí bát řadit i tu dlouhou jedničku a hlavně nezpomalovat,bo i když průběh neni nejhorší,přece jenom to neni ono a taková dvojka přes spojku v nějakym kořenovatym výjezdu vás naučí backflip bez problému .Druhá věc je krosový pérování,který se dá ale docela poladit a na to moje ježdění to bohatě stačí .
Jinak motorku sem kupoval v srpnu 2010 jako téměř novou,s asi 6mth najetejma.Měl jí tu pučenou Nate Adams a dal s ní prej 4 nějaký exhibice.Ale byla fakt jako nová,krom lehce odřenýho kolena (i mistr tesař se asi občas utne) a hlavně za luxusní cenu.Jedinej problém byl,že měla vyřezanej filtrbox,kterej sem nechtěl nějak bastlit a jediný co šlo,tak objednat novej originál za 3500.No a pak už sem jenom jezdil.Olej v převodovce dávám obyko Motul Transoil 10W30 a měnim po 10 mth.Do benzínu Motul 800.Píst měnim po 50 hodinách a po stovce sem dal i ojnici.Jinak krom spotřebáku nic neřešim a všecko krom pérování si na mopédu dělám sám.
No a teď co sem upravoval.Byly to řídítka,dával sem tam svoje prověřený Wirtz 28mm,vyztužený a ještě s hrazdou,bo po tom co mi na předchozí motce praskly při doskoku dvoje obyčejný řídítka,na tomhle už nešetřim .Dával sem ještě 20mm podstavce,protože měřim skoro 190 a stát se na tom moc nedalo.Ještě sem si nechal poladit pérování od p.Bureše (MIFA Moto) a naprostá spokojenost.Do tý doby sme se hlavně s předkama moc nekamarádily,ale potom,pohádka.Nikdy bych nevěřil,že takhle můžou chodit sériový vidle a to ještě k tomu extratuhý dvoukomory od Kayaby.
A to je asi tak vše

Tyfa
Tyfa napsal 15.08.14 v 21:25

Moc hezký yzetko :) jezdíš hodně do Bogošky jak koukám podle fotek :)

bmw3987
bmw3987 napsal 05.03.14 v 19:24 10b.

krocan125
krocan125 napsal 12.02.12 v 08:43

pěkný yztko 10b

punktom
punktom napsal 29.12.11 v 16:27

To by jeden brečel,viď Jardo

bikerjarys
bikerjarys napsal 23.12.11 v 10:30

po tom roce už jsem zapoměl jak voňavá byla když si ji dovez pěkný fotky