Suzuki GSR 600 (2008)

Vlastník barbora1986
Vloženo 21.11.2011
Aktualizováno 18.10.2012

skvely obratny stroj, obute Pirelli sc2, v zakrutach na ceste aj na okruhu krasne drzi, ma sportovu dusu

První dojmy - zivy vykon v elegantnom prevedeni, poslusna, nie prilis hlucna (doteraz tam mam seriove laufy, aspon sa susedia nestazuju, ked idem do garaze po polnoci :) ) Kedzde moto-skolu som robila na 500vke, 600vka bola prijemnym prekvapenim..

Úžasný stroj, krásne živý, moja prvá a zatiaľ aktuálna motorka, kúpená koncom sezóny 2010. Veľa ma naučila, čo-to odpustila, nalietali sme spolu už asi 20000 km. Pôvodne som veľmi chcela Horneta ako prvú moto, ale neľutujem zmenený výber.
Je to stroj aj do mesta, aj na dlhšie výlety, pod 7tis ot je kľudná, vyššie ťahá "jak blázen"
Ak by som si mala kupovať prvý stroj ešte raz, šla by som do toho znova...

2010
Uprostred leta 2010 som 3x sadla ako spolujazdec na Horneta. Boli to výlety na stredné Slovensko, na prvé spolujazdenie dosť dlhé. Dovtedy som nad motorkou ani len neuvažovala, za motorkármi som sa neotáčala ale po tomto zážitku mi to bolo jasné. Jedna stopa ma chytila za srdce tak moc, že do týždňa som mala vyhliadnutú autoškolu, kde som si robila veľké Áčko. V pláne bol Hornet, po dlhšom hľadaní som ale natrafila na moju GSRku. Po odsúhlasení skúsenejšími som ju vzala. Prvý dojem..krásna, elegantná, mrštná, zozačiatku ťažká na ženu. Veľa ľudí ma odhováralo, že 600kilo je na začiatok silné, že som preskočila všetky tie Pioniere a iné malé kubatúry, že mám zbierať skúsenosti na niečom slabom. Môj názor je, že by to bolo trápenie a tá 600vka je tak akurát.
Za prvé dva mesiace som najazdila niečo okolo 5 tisíc, viac menej okolo komína, bola to závislosť. Dostala som sa do toho vcelku rýchlo. Úpravy som na nej nerobila, už pri kúpe bola vybavená malým štítom, reflex.pásmi na kolesách a karbónovou fóliou na elegantnom ráme a zadnom blatníku.
V útrobách motorky je trocha komplikovaný prístup k sade imbusov, úložný priestor pod sedačkou malý, obsadený lekárničkou.
Pridala som padáky orig. od Suzuki. Olej, filtre a starostlivosť o reťaz sú samozrejmosťou. Pneumatiky som brala z okruhu, vždy len pekné, pre mňa bol zpočiatku dôležitý len stredový dezén. Dnes je tomu však inak :)
2011
Abstinenčné príznaky čerstvého závisláka asi poznáte. Návštevy garáže boli stále častejšie, kedže som parkovala v garážovom dome, tak bolo aj "Tour de Garage" :D
Prvých 15 stupňov bolo presne 13.januára. Príležitosť využitá, navliecť všetko termo prádlo, koženú kombi čo som si kúpila pod stromček. Jazda ešte nesmelá, za tých podmienok adekvátna. Absťák potlačený, leto sa blížilo.
Celú túto sezónu som zarábala len na benzín. Na Pezinskej babe som bola viac ako často, podarilo sa mi tu pokrstiť oba kolenné slidre, zodrať gumy až na hranu.
Okruh SK Ring bol zážitok nadovšetko. Takmer sama na naháči oproti všetkým tým SS. Je to skvelá škola zažiť to a každému odporúčam, povinne skvelý povrch a plné nasadenie.
Moto reagovala perfektne. V tom čase obuté Pirelli SC2, držali ako prilepené, podvozok (nemám možnosť ho nastaviť) tak akurát, ale až tu som pocítila deficit na brzdách..sú slabšie, v meste si to človek tak nevšimne. Je to asi jediná vec, ktorú by som jej vytkla.
Po všetkom, čo som na nej zatiaľ nabehala sa stále viac uisťujem, že GSR je skutočne dobrý stroj, spoľahlivý a krásny..
Hoci v blízkej dobe plánujem presedlať na superšporta podobnej kubatúry, ktorý bude štýlu mojej jazdy vyhovovať viac, každému, kto uvažuje o kúpe GSRky ju môžem vrelo odporučiť..

www.motoride.sk

justyn
justyn napsal 05.06.14 v 16:47 10b.

At ti dělá radost Za 10b

Woky
Woky napsal 28.02.13 v 13:37 10b.

Bomba motorka tak at jezdí , a kolama jen dolu

Jo a ty jsi taky krásná

Rony01
Rony01 napsal 20.02.13 v 11:54 10b.

Baška, sekne vám to

Petta