Ducati Monster S2R 1000 (2007)

Vlastník Milanek13
Vloženo 14.11.2011
Aktualizováno 22.9.2020

Krásná ,charismatická motorka s nadčasovým designem,který se snad nikdy neokouká.

První dojmy - Úplně něco jiného než na co jsem byl u předchozích strojů zvyklí.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo chce motocykl s charakterem , který k tomu aby fungoval je nutno opravdu aktivně řídit . Takže nic pro úplné nováčky.

Nikdy neříkej nikdy !!! Kdyby mi někdo před lety řekl ,že budu sedlat Ducati ,tak bych mu nevěřil. Ale s věkem se mi to prazvláštní chrastění a klepání začalo čím dál více líbit ,až to došlo tak daleko ,že jsem si tuhle krasavici musel pořídit. Zatím najeto asi 88km ,takže na nějaké hodnocení to rozhodně není. Ale i tak mi je již teď jasné ,že se na téhle motorce jezdec nemůže flákat.Motor pod 3 tis. otáček mimo obrovských vibrací nic jiného nepředvádí ,ale jakmile se roztočí ,tak je to na relativně slabší stroj docela dynamická jízda.Přes zimu nechám udělat komplet velký servis v Ducati a bude to opravdu ,,nová motorka´´.

únor 2012
Hlásím připravenost na novou sezónu !!!Proveden velký servis a nuzuty nové pryže .
Doufám ,že se mi Monstřík odmění za moji vzornou a příkladnou péči spoustou krásných zážitků a velkou porcí najetých kilometrů bez komplikací.

Tak máme za sebou prvních 600km a musím říct ,že svezení na Monsteru je zcela odlišné než na čemkoliv jiném (a že jsem jich už sedlal dost). Jízda s konstantním plynem na 6ku pod 120km/h pro vibrace téměř nemožná. Ale pokud se tahá ,tak je ve svém živlu a motor má nadherný zvuk a obrovskou chuť do života. V oblouku je cítit z podvozku příkladná jistota a celkové ovládání super. Při svižné jízdě se musí řadit překvalivě často , protože vše funguje tak jak má pouze v pásmu 4 až 8 tis. ot/min . Prostě aby Ducati předvedla co umí,tak musí pilot dělat co si od něj stroj žádá a pokud to tak není ,hned to dá řádně vědět.Příjemně mě překvapila spotřeba ,která se pohybuje v průměru kolem 5 l/100km ,což částečně kompenzuje malinkatou nádrž a hlavně to potěší peněženku.

červen 2012
Po 2.500km si konečně začínáme rozumnět a jízda se stává velkou zábavou a věřím ,že už to bude jen a jen lepší. Je to jedna z nejslabších velkých motorek co jsem vlastnil a bavím se na ní náramně. Prostě se jenom potvrdilo ,že výkon 100 a více koní vlastně ke štěstí vůbec nepotřebuju a když mě někdo předjede ,tak mě to již nechává celkem v klidu.Raději dojet druhý ,než vůbec.Není sice na ježdění moc čas ,ale už máme společně lehce přes 3.000km a S2Rko je opravdu úžasné.

říjen 2013
Tak jsem se svým Monstříkem najel již téměř 11.000km bez sebemenšího problému. Doufám ,že bude takhle skvěle šlapat i nadále ,protože mi tahle motorka opravdu sedla a nemám sebemenší důvod se poohlížet po jiném stroji. V zimě nás čeká velký servis a nové obutí ,takže do další sezóny bude opět 100% připraven.

srpen 2016
Již mám najeto celkem na Monstru lehce přes 40.000km a stále je v kondici a stavu 1A , Doufám ,že to nějak nezakřiknu ,ale spolehlivost tohoto stroje je příkladná. Potvrzuje se ,že poctivé dodržování výrobcem předepsaných intervalů a šikovný a pečlivý mechanik (díky Jirko !!!) se vyplatí.
Pohádkám o nespolehlivosti strojů Ducati se musím jenom smát. Pokud Ducatce dáte to co potřebuje ,tak bude fungovat dlouho a dělat jenom radost.

listopad 2017
Aktuálně najeto cca 46.000km prakticky bez závady !!! Preventivně letos vyměněn regulátor dobíjení a proveden velký servis dle servisního plánu Ducati. Stále mám celkem překvapivě originál spojku a funguje bez problémů. Přes zimu mě čeká pouze výměna přední pneu , oleje , promazání a můžeme se vrhnou do sezóny 2018.

září 2018
Najeto bez závady krásných 50.000km

Sezóna 2019
Po slibném začátku sezóny jsem od června měl problém s občas se samovolně vypínajícím motorem. Bohužel většinou v servisu vše zase fungovalo ,tak odhalování příčiny trvalo prakticky až do září . Nakonec to byl ,, pouze ´´drátek v nádrži vedoucí k palivovému čerpadlu , který se občas přerušil.

Sezóna 2020
Chtěl jsem Monstera prodat ,ale nakonec naštěstí zvítězilo srdce nad rozumem (3 Ducatky v garáži) a nechám si ho doma na občasné projetí až mi u nového stroje bude chybět chrastění spojky a všechny ostatní charakteristické projevy klasické Ducati.
Aktuálně najeto 52.000km a kromě podivné pseudozávady palivového čerpadla bez problémů. A pro zajímavost stále funguje originál spojka !!!

září 2020
Za celou sezonu jsem na Monstru jel 2x a dohromady pouze kolem 500km. Protože mě nový Supersport fakt sednul , tak opět začínám uvažovat zda Monstera neprodat. No uvidíme !!!

2 dny po zveřejnění inzerátu prodáno !!!
Ani nejsem moc smutný ,protože nový majitel je fajn chlap a věřím ,že se bude o mého ex-Monstříka hezky starat.
Věřím ,že mu bude dobře sloužit a dělat radost minimálně tak dlouho jako mě.

Isaac
Isaac napsal 15.03.19 v 11:38 10b.

Krasavec!

Mrenas
Mrenas napsal 25.02.18 v 18:13 10b.

Hezký! Ty seš tady někde z okolí Turnova, ne?

Normik
Normik napsal 08.01.18 v 21:11 10b.

Krásný Monster

s4r
s4r napsal 01.08.17 v 10:17 10b.

Skvěle napsané, pod to bych se podepsal! Pěkný to máš!

Mirinn
Mirinn napsal 13.03.17 v 12:39 10b.

Krásná dukna