renocar_unor

Suzuki GSR 750 (2012)

Vlastník JimmyB650
Vloženo 15.10.2011
Aktualizováno 18.2.2018

Bandit měl odslouženo, tak přišla na řadu tahle slečna :-*.
Nejdřív sem jí nechtěl, ale jakmile sem ji viděl na živo v obchodě, tak mi bylo jasný, že Bandit jde na inzerci.

První dojmy - Miláček!

Nové žihadlo od Suzuki. Někoho možná odradí zadní část motorky, ale to je prostě současná móda. Nevadil by mi trošku širší zadeček, ale což, stejně je pro mě krásná! Co mě zaujalo, byl výfuk. Takhle hezký seriový laufík sem dlouho neviděl, hlavně jak pěkně se leskne a vrní. I přesto jsem ho nahradil laděným. Oproti Bandasce jsou zde užší řidítka a malý rejd, ale jde o zvyk.

Přední světlo je prostě krasavec, tvarované přesně jak sem si přál. Sedlo mi přijde hezky měkké, tak uvidíme jak si ho budu chválit po X najetých km. Jsem rád za zadní diodové světlo, aspoň nemusím kupovat nové.
Překvapilo mě uchycení celého zadního blatníku. U Bandita bych musel řezat a tady se skrývají jen 4 šrouby. I když je motorka ostřejší, tak posez je vzpřímený se stupačkami uloženými celkem nízko a člověk si i trochu odpočine, ale oproti Bandasce jsou o malinko výš. Prostor pod sedačkou spolujezdce je dostačující. V pohodě se mi tam vejdou klíče, vesta, lékárna a náhradní žárovka.

Přístrojová deska ukazuje vše co potřebuji. Od rychlosti, otáček po nastavení jasu podsvícení. Hlavně zařazenou rychlost a k mému údivu i spotřebu. Co víc si přát?! :)

První jízda 13.4.2012 :
Tak trošku paradoxně mi vyšla první projížďka na pátek 13, což by za určitých okolností a podle určitých lidí byl špatný nápad, ale opak je pravdou .
Za 2 dny jsem najel cca 400km a mohu říct, že nelituji pořízení této japonské hračky.
Prvních 50km bylo takových seznamovacích a nervózních, ale pak už jsme začali tokat :).
Myslel jsem, že bude bolet zadek,protože je sedlo menší a tvrdší než na Banditovi, ale za den jsem najel 300km a zadní část těla si spokojeně lebedila, takže paráda.
Přidělané plexi funguje parádně a při vyšších rychlostech po zalehnutí jak v "pokoji".
Pokud budu porovnávat s Banditem, tak motor pro mě asi sen. Má naprosto přesně ten průběh, jaký mi na Béďovi chyběl. Dlouhá jednička, na Banditovi jsem po městě jezdil na dvojáka, tady si to jednička bere na pohodu. Na každý kvalt prostě vezmu za plyn a vystřelí. Musel jsem si trošku zvykat na stříkačku, díky zvyku na karbce.
Podvozkově je to nebe a dudy. Motorka parádně sedí, v zatáčkách je mrštná a stačí se jen podívat do zatáčky a kočka už zatáčí sama .
Přidal jsem laďěný výfuk a je to hukot, který bych neměnil. Po ubraní plynu krásně duní a umí i krásně řvát ve vysokých! :)
Spotřeba po víkendu 5,1l/100km.

Spotřeba
Zkoušel jsem frčet za co nejmíň a podařilo se mi při rychlosti kolem 90-105km/h bez častého řazení za 3,7l/100km.
Dálnice : 130km/h 4,5l
Normální svižnější jízda kolem 5l.
Sport 5,5-6l

Toto byl můj subjektivní názor na tuhle mašinu, za mě, pokud jí nerozstřelim, tak u mě bude velice dlouho spinkat :)

Plánované doplňky:

Hmotnost 197 kg (211kg)
Spotřeba 5,4 litru / 100 km

Bandicoot
Bandicoot napsal 28.04.15 v 10:41

Mám ročník 013 a jsem nad míru spokojen poměrně hodně se s ní vyblbnu a když se dobře zalehne na nádrž dá se přes těch 225+ frčet poměrně vpohodě

x-t.y.n.a
x-t.y.n.a napsal 10.04.13 v 11:51 10b.

krasavice , přeji pohodovou sezónu bez nehod

chilli33
chilli33 napsal 03.08.12 v 16:28

Nádherná moto, super profil = 10b!

Martyp
Martyp napsal 29.06.12 v 12:49

V ty bily s ladakem, parada, vejfuk tomu fakt sedi!
Jen skoda toho jeklu misto kyvky,to mohli inženýři víc dotaáhnout..Ale udelals to za ne ty doplnkama.. ;)
Tak at to jezdi a treba se nekdy nekde na severu potkame..!

Lerko222
Lerko222 napsal 11.04.12 v 16:02

Čau... škoda, že jsi nešel do B kinga :D, ale co si budem povídat...vybral sis krásnej stroj přeju ti hodně fajnovejch kilometrů 10b.