KTM 990 SuperDuke (2008)

Vlastník Eltorro
Vloženo 13.10.2011
Aktualizováno 5.6.2017

Rarach, charisma na dvou kolech..

První dojmy - po 4V 600ccm se to klepalo jak pes a rozhodně jsem neovládal motorku tak suverénně, holt velkej dvouválec

12.10.2011 - Příběh, díky kterýmu mám svojí vysněnou motorku teď už v garáži by snad nevymyslel ani Hitchcock, nechybělo v něm napětí, akce a jistá dávka strachu :). Všechno ale dopadlo tak, jak mělo a doufám, že dík tomu budou dva šťastný majitelé KTM Superduke/ Superduke R brouzdat silnice. Tímto dík Honzovi B.

Zatím vím jen to, že i když na to není stavěná, dá se s ní popojíždět v koloně, že táhne na šestku jak šestka na trojku, prší na ní stejně a zvuk linoucí se z Akrapů je silně návyková záležitost..

28.10. - prvních pár set km za sebou, doteď se zkušenostma s 4V mám o dost nervóznější průjezdy zatáčkou, ale věřim, že si zvyknem, motorka prostě reaguje na sebemenší pohyb zápěstí, teď jen vyladit to zápěstí..
...dojezd zatim 230 km na nádrž, už jsem tlačil. Nikdy bych neřekl, že mě potěší smykující zadní kolo... ale tohle se kontroluje jak bicykl:o)

...Startování je rituál, jak kdybych startoval stíhačku z 2. světový války

23.3.2012

Už za pár vyjížděk začínám chápat, co je Duke zač. Počáteční nejistota v zatáčkách mizí a ty se stávají požitkem.. Do 4000 rpm je motorka neklidnější…Chce to mít nějak v p*či a tahat... to je podstata tohohle stroje, člověk na něm bud chce přidávat, nebo musí brzdit. Kde ztrácíš klid a z přilby tryská adrenalin, Duke ho získává, je poslušnější a ukazuje, kam dál v klidu může..musíš si kontrolovat plyn na výjezdu, zvedá se. Umí jet pomalu, ale nechce. No a když dojedeš zpátky do města a lidi se otáčí, dostane i narcisovo ego co proto. Pro vyšší postavy je super posez, oproti Hornetu mnohem míň zalomený nohy.

Parádní koktejl, souhra, která doufám bude pokračovat, už ted se divím, jak moc mě to baví a jsme spolu pořád na začátku. Mám paní Motorku.

konec května 2012
Nazuli jsme SporSmarty, super gumy, ale než je člověk zahřeje, klouže to jak na ledě

Konec sezóny 2012, všechno v pořádku a bez pádu, na novou sezónu projde duke menší změnou

22.6.2013 - změna provedena, tohle je páteř, kterou si moje motorka zaslouží

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 05.06.17 v 22:00 10b.

MiLíK
MiLíK napsal 24.05.14 v 14:15

Ten oranžovej rám se povedl Moc pěkný! 10b a mnoho šťastných kilometrů bez pádu

Vítr-ve-vlasech
Vítr-ve-vlasech napsal 02.08.13 v 22:04

Aaaale, tady si koukám někdo koupil nový stroj... dlouho jsme o sobě neslyšeli Jinak to máš moc hezké... jako vždy.

freestr1
freestr1 napsal 11.04.13 v 20:30 10b.

Krasna masina preju hodne najetych km v sezone 2013 Jasnych 10b.

mojk
mojk napsal 28.12.12 v 18:09 10b.

Vymazlená krasavice ...