Simson S 51 Elektronik (1987)

Vlastník akrapáák
Vloženo 2.10.2011
Aktualizováno 2.11.2012

Moje úplně první motorka byl Simson S51 Electronik. Rok výroby 1988. Barva: základní červená. 2-takt, spotřeba 3,5 l/100 km, Je to držák když se snim zachází tak jak má...

Motorka koupena od známí - velmi špatné!!!

První dojmy - První dojmy s tím to strojem byly velice dobré, ale pak postupem času se vše změnilo .

Jak už sem dříve zmínil motocykl jsem kupoval v dobré výře od známého. Při prodeji se zmínil,že motocykl byl již dříve bourán. Ale že se nemusím ničeho obávat protože motor byl na celkové repasy a motocykl má nový rám. A motor má najeto něco kolem 2000 km. Motocykl jsem si nakonec koupil a spokojeně jsem odjížděl domů.
Motocykl měl zašlou základní barvu a měl kosmetické vady. A měl rozbytá zrcátka, ulomenou řadičku, chyběla baterie a byli tam silniční pneu Continental CITY JIB. A má 6V soustavu.
Zpočátku Simson chytal a jezdil výborně, tou dobou sem se na něm učil rozjezdy a celkové ovládání motocyklu. Nakonec jsem motocykl odvezl do autoservisu ke strejdovy aby mi odstranil dané nedostatky. Nakonec po celkové prohlídce Simsona: vyměnil ložiska v obou kolech, koupil novou baterii 6V, sundal jeden váleček na řetězu, protože byl již značně vytahán a dopnul ho, nechal zasklít zrcátka atd...
Odvezl sem si ho zase domů a jezdil. A začal další problém! Simson při jízdě cukal a při zařazení neutrálu byl motor úplně v enormních otáčkách!! Nakonec bylo zjištěno, že na karburátoru vylítává jehla z toho jazíčku a kouše se plovákovka. Tak sem se rozhodl zakoupit nový typ karburátoru, který měli Simsoni S53 Electronic, tuningový karburátor BING 17 (Germany). S tím to řešení přestal tento problém. Jenže se objevila další závada! Simson přestal chytat. Chytal jak se mu chtělo. Po neuvěřitelnym roztlačování a půlročních pokusech aby to chytalo jako ostatním.
Nakonec jsem se rozhodl Simsona odvést jednomu fachmanovi, který dělá elektriku u simsonů.
Tam mi zjistil, že Simson má kladívkové zapalování a že nejspíš už dosloužilo! A že mi zapalování předělá na Tyristorové. Tak jsem tedy souhlasil. Zakoupil jsem základní desku zapalování se snímačem otáček pro tyristor, nový rotor pro tyristor, tyristor, cívku do motoru, indukční cívku, novou botku svíčky (odrušenou) a několik nových svíček Brisk N14C. Má to hotovy do tejdne. Ale nakonec tam Simson zůstal asi měsíc protože stím pořád něco bylo ( vypaloval tyristory a indukčku), nakonec to bylo tím, že ta cívka co je v motoru házela napětí podstatně vyšší něz má zde být! Ještě mi dělal elektriku protože byla natažená ne podle schématu a udělal mi na Simsonu chcípák.

Další práce na Simsonu:
Ještě jsem koupil nové pneumatiky AWINA Cross (2,75 – 16) pro S51- zimní protektor.
Měnil jsem převodový olej PP80 (Motul).
Gufero pod řetězovým kolečkem a čtyřhrané těsnění), řetězové kolečko 17 zubů ( na rychlost).
Palivové hadičky a palivový filtr a palivový kohoutek.
Měněny přední blinkry a několikrát žárovka u koncového světla, (pořád praská).
Celkový nový lak na Simsonu (Červená metalíza). A zadní části rámu do černého komaxitu.
Svíčka NGK B8HS.
A celková předělávka z CS do ENDURA: ( nové E koleno, mřížka na výfuk a obímky).
Nový vzduchový filtr a panel na uložení filtru.
Nové stupačky a gumové návlečky stupaček.
Vysvaření úchytu na vylomený závit matice kolena výfuku.
Sada uložení silendbloků nádrže Simson.
Vyrobil sem si z černého ABS plastu masku monster energy :DD
Zvedl sem přední blatník pomocí (anticoro kostek)

akrapáák napsal 23.04.12 v 17:17

njn

djangi
djangi napsal 22.04.12 v 19:50

kvůli jehly celý karbec? Kvůli špatnému seřízení celé nové zápalko? :D místo do 100Kč útraty radši tisíce? No... pěkné... :D

akrapáák napsal 26.10.11 v 07:57

tam bylo takovejch pičovin že to snad ani neni možny.

MimoCZ
MimoCZ napsal 25.10.11 v 22:12

Tak hlavne, ze se to povedlo

akrapáák napsal 25.10.11 v 20:12

Vyměna gufera tek olej