Kawasaki ZXR 400 (1991)

Vlastník biker243
Vloženo 2.10.2011
Aktualizováno 3.2.2013

prý jedna z posledních motorek ,na které se ještě nešetřilo , bytelný rám , up-sidy - to je moje nová Kawa

První dojmy - Po MZ celkem nezvyk v posezu ,ale rychle jsem si zvykl ...

dovezl jsem ji včera (1.10.2011) z buchlovských hor , vypadá celkem obstojně , po laku ,rozvodech . Ale jako každou svou motorku jsem ji vzal jako nepojízdnou - prý starér neroztočí motor . Odpoledne jsme to rozebrali a zjistilo se ,že starter točí naopak , nějaký umělec přepoloval baterii , která pravděpodobně odpálila CDI .

(2.10.2011) nedalo nám to a rozebrali jsme i pojistkovou skřín , vyčistili a proletovali spálené cesty a ejhle - na svíčce se objevila první jiskra , pak stačilo jen přetěsnit víko zapalování , nasadit airbox , nádrž .
Dolil jsem benzínu , pomodlil se a začal startovat, nová baterka není všemocná a v tom nejlepším , kdy už motorka začala škytat , umřela . Potom přišly na řadu startovací kabely a baterka z auta , stačilo ji jen přiložit ,potočit a motorka se opět probudila k životu .Zahřál jsem ji, nahodil jsem sedlo a vyrazil na první zkušební jízdu . Ta dopadla pro motorku na výbornou , ale pro mně , jakožto obyvatele malé vesničky v Bílých Karpatech , dopadla hromadou stížností na mou osobu a hlavně na výfuk Akrapovič, který vzbuzuje ve svém okolí celkem velký rozruch .

(3.10.2011) první oficiální jízda - kudy jedu , tam se lidi otáčí za tím ďábelským zvukem

o pár dní pozděj sem zjistil , že po delším stání motorka divně startuje a nereaguje na sytič , říkal jsem si , asi se přicpala tryska , ale z výfuku začal smrdět benzín , tak mi byla hned jasná prázdná nádrž ,karbecy a olej plný benzínu ,který sem hned vyměnil . Dovezl sem ji do servisu a týden čekal na verdikt opraváře , ve čtvrtek jsem se odhodlal a brnkl mu .. pán byl z motorky vyloženě neštatný tak dobastlené karbecy ještě prej neviděl . V jehlových šachtách ,které jsou prý nejpřesnější části z celé moto byly udělané hranky vrtákem . Strašil mně novýma šachtama za 1000k kus , nakonec je ale vyúhloval a stočil na soustruhu . Dále byla z části odvrtaná tryska , špatné O-kroužky, nesmyslně vysoké hladiny , v nádrži natříkaná barva ,která zasrala karbecy do ultima a silové kabely měli místo oček napájené podložky . V neděli jsem si pro ni vyrazil ... pěkně chytala ale místy šla divně do otáček . Při předjíždění ve 180 mi najednou chcípla , dotlačil jsem ji k benzince a začal hledat příčinu , měl jsem jen šroubovák a imbus a na závadu jsem přišel .. byl to zatáhnutý papír v benzínovém filtru . Profoukl jsem ho a dojel jsem domů .

Za týden mi to po projíždce před domem zase chcíplo a už nešla nastartovat vůbec , po týdnu jsem na přišel přerušený kabel od CDI , pomohlo spájet a zaizolovat . Motorka o té doby jezdila celkem obstojně .

Asi jsem to zakřikl... (15.11.2011) přestal fungovat starter za tepla , vyřěšila to výměna za starter z bouračky...

dále mně ještě čeká výměna brzdových destiček ,kapaliny , spojkové páčky , držáku páčky , . Doufám že to všechno do jara stihnu ...

Jaro je skoro tady - všechny technické věci co byly potřeba je hotové , až se oteplí tak zaskočím na STK a na dopravní ...a pak už jen jezdit

(17.3.2012) snaha o první vyjíždku - motorka chytla jen na 3 válce ,takže zase rozborka a výměna svíčky a motor už zas běžel .

(18.3.2012) proběhla první vyjíždka - zjistil jsem , že mi teče chladič , držák ventilátoru rozedřel lamelky a dopadlo to velkou kaluží pod motorku , znova kapoty dolů a týden čekání na opravu.

(25.3.2012) chladič zalepen a namontován

(27.3.2012) konec STK se neúprosně blížil , tak nebylo na škodu zajet na místní zkušebnu a obnovit způsobilost . Jediný , co sem se technikovi nelíbilo byl výfuk , ale Kawinka prošla .

(28.10.2012) sezona 2012 proběhla bez větších problémů , Kawa dostala nové pneu Bridgestone , podtlakový klakson a benzínový filtr ,kvůli kterému jsem 2x zůstal stát . V zimě mně čekají ventily , spojkové ložisko , olej a taky GO vidlí .

(1-2.2 2013) Pustili sme se do oprav , ventily , vidle i brzdy udělané . dalo to zabrat ,ale bude to fungovat

rybíz5
rybíz5 napsal 02.06.13 v 19:45

Tak nato že už nějaký ty narozeniny oslavila tak vypadá fakt pěkně

Raptík
Raptík napsal 16.03.13 v 06:12 10b.

Koukám, že ses naopravoval... Asi tu motorku musíš opravdu milovat. Do budoucna přeju co nejmíň oprav a hodně najetých km!

4čmela4
4čmela4 napsal 06.01.13 v 16:16 10b.

Pěkná motorka

Ninjista
Ninjista napsal 10.03.12 v 10:48

Hachlblaubachtr
Hachlblaubachtr napsal 16.01.12 v 02:32

Byla to moje první japonská motorka šla jak pila,malá lehká ale fajnšmekr na servis motor jak hodinky...až na ty hadice odnikud nikam ale tehdy to frčelo.Jinak na ni dopustit nedám!