Honda XL 1000V Varadero (2003)

Vlastník -demon666-
Vloženo 28.9.2011
Aktualizováno 4.1.2020

Koráb jinak to nemůřu napsat. Pohodlný, překvapivě krásně ovladatelný přesně to co jsem chtěl.

První dojmy - Velká a padla hned do ruky

Po dvou sezónách na Fazeru 600 (jakoli ho nechci hanit, najezdil jsem na něm cca 20tis km, nikdy mě nezklamal a prožili jsme spolu super zážitky, ale bohužel čistokrevný cesťák to není a navíc je mi "malej") jsem zjistil, že mé představy o cestování na motorce naplní nějaké velké cestovní enduro a tak přišlo na rozhodování mezi GSem, V-strormem a Varaderem. GSo je krásný, ale pro mě drahý. Tím se mi zúžil výběr na Suzuki a Hondu, po pročtení všech možných recenzí, diskuzí a samo vašich profilů važění kolegové motorkáři padlo rozhodnutí na Varadero. A to z jednoho prostého důvodu, víc se mi líbí...
Prošel jsem několik inzerátů, telefonoval a pak se jel podívat na mého favorita. Bohužel počasí ani čas nám úplně nepřály, tzn. pršelo a byla skoro tma. Po kraťoučké projížďce jsme se domluvili, že to zopakujeme za týden a to klaplo vše. Po asi 20ti min. projížďce důkladné prohlídce všeho byla ruka v rukávě a od pondělka 26.9.2011 je Honda XL 1000 Varadero r.v. 2003 u mě v garáži.. včetně tří orig. kufrů a centrálního stojanu a vyhřejvaných heftů...
Zátím máme naježděno cca 350 km a je to paráda. Bezvadnej posez, ochrana pred nepřízní počasí. Poměrně dost mě překvapilo jak je za jízdy lehce ovladatelný a sám padá do zatáček. Okresky chroupe jako by nic. Víc dopíšu později až najezdíme více...

1.10.2011 Dnes najeto necelých 400 km a paráda. Varan,jel krasně a těším se z něho čím dál víc... Škoda jen,že předpověď počasí už nevypadá moc dobře... Ale dnes bylo počasí super tak že bylo jasno co se sobotou. Výlet na Vysočinu, hrah Roštej (všem můžu doporucit, super ssilnice, pekné výhledy a dá se dojet až k bráně hradu/roštejn ) a zpět přes Želivku a Český Šternberg do Kolína.
Tak zatím najezo cca 700 km a velká spokojenost snad ještě před zimou něco najedeme a na leto už plánuju nejaké Rakousko + Italii

15.10.2011 - dnes najeto 250km a musím říct...nebyla mi zima. Z toho vyplývá, že Varan poměrně prodlužuje sezónu

19.11.2011 přád ještě jde jezdit Varan opravdu značně prodlužuje sezónu)

26.2.2012 - včera při teplotách kolem 10°C mi to už nedalo a odzimoval jsem Varana a šel to prubnout. Tzn. sezóna 2012 zahájena

Piki
Piki napsal 22.09.16 v 17:43 8b.

Slušnej parník na cestování

Mekin
Mekin napsal 20.09.15 v 16:04 10b.

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 28.02.13 v 18:37 10b.

Zdarec,
další postiženej Ještěrem..?.. Napsal jsi to dobře, vono na Varaderu opravdu něco je, protože přitahuje pozornost. Mě se líbí za všech mášen v této kategorii nejvíc, proto jsem do něj šel. Pokud není člověk malej, tak je to příjemná motka. S tou váhou jsem neměl nikdy problém. A co mě doslova baví, když se rozdpoutá peklo těch dvou půlčanů do "V"! To nemá vadu..
Tak ať slouží a vopatrně, chce to respekt nutný pro bezpečnou jízdu

TM

PokyXX
PokyXX napsal 26.02.12 v 21:17

Masina nema chybu ,tak hodne stastnych kilometru v sezonach

kráálík
kráálík napsal 12.10.11 v 07:51

jásná volba co??? to samé jsem měl já.já letos necelých 10tis, ale nádhera pohoda, mám stejné pocity, takže kolegovi za 10