Jawa Robot 100 (1937)

Vlastník vencac
Vloženo 18.9.2011
Aktualizováno 4.3.2012

Vrak jawy robot, ale jednou to taky nastartuju.

Když jsem ho koupil, exhumoval z chlívku s propadlou střechou a táhnul ho k autu, tak se ani netočily kola. Při cestě domů, jsem koukal do zpětného zrcátka, jak z robota na vozíku odlétávají kousky hlíny, seno, bobky, sem tam nějaký rez, taky cosi chcíplého... Prostě ideální stav na renovaci.
Jen dodnes nechápu vyděšený pohled mojí matky, když jsem to dovez na dvůr. Pak obrátila oči v sloup, zalomila rukama a tiše odešla (za roh, naštěstí ne navždy).
V první řadě jsem z toho oklepal rez (hned to bylo o třetinu lehčí), odřezal všechny ty navařené kutilské úpravy a zvrhlosti. Předchozí majitel byl koumák, například to mělo důlčíkem naklepané spojkové talíře, aby spojka neklouzala a jiné hovadiny. V současné době se snažím o renovaci, jak mi čas a okolnosti dovolí. Povedlo se mi vypátrat i jméno prvního majitele, který si tento motocykl objednal u obchodního zástupce Vitvara - známý a úspěšný prvorepublikový závodník. Takže je to stroj s docela zajímavou historií.

Lukáš-lk
Lukáš-lk napsal 04.03.12 v 17:16

no tak tady držim všechny palce gratulace k úlovku

Podas
Podas napsal 04.03.12 v 16:59

ty bejku, to bude šichta.

Králík.
Králík. napsal 22.09.11 v 19:49

Držím palce, ať se renovace vydaří
každopádně jsme na tom dost podobně, Robota mám cca 3 týdny, jen s rozdílem, že není zrezlý a od bobků, ale s velkou vrstvou nalepeného prachu na mastnotě.

rohlicimuz
rohlicimuz napsal 19.09.11 v 14:14