Aprilia AF1 Futura 125 (1993)

Vlastník Mifek
Vloženo 15.9.2011
Aktualizováno 29.1.2012

Tak moto jsem si přivezl domu z kraje května 2011.
Při koupi jsem měl velké dilema jestli ji vzít nebo ne, po dlouhém rozhodování jsem jí nakonec vzal za slušnou cenu.

Při koupi dost rachtalo v motoru při záběru spojky, tekl olej od motoru ale přesto jsem ji vzal.
Při dovezení domu se šlo zjišťovat závady a co bude potřeba udělat.
Po zjištění že v převodovce nebylo moc oleje mě úsměv přestal, ale nakonec to motor neodnesl, vyměnilo se akorát jedno gufero, spojkové a plynové lanko a mohlo se začít jezdit.

V zádu je obutá 150 na kterou jsem si musel davat pozor, v zatáčkách to byl dost nezvyk. brzdy jsou dobrý, jediná závada na nich byla cca po 1000km prasklá přední hadice kterou jsem nakonec sehnal a bylo po problému.

Moto jsem měl na prodej ale vzhledem k tomu že přestala jet - závada nejspíš v karburátoru, tak jsem inzerát stáhnul a ještě si ji chvíli nechám a nejspíš půjde přes zimu do nového laku.

___AKTUAL - Leden 2012___

Tak na motorce byla závda v uštíplém pístu, který vydřel válec a motor neměl kompresy.

Vydřený kousek válce

Uštíplý kousek pístu

Dlouho jsem přemýšlel jestli nesehnat jiný celý motor, a když se rozhodlo že se nechá opravit tak byla ještě myšlenka na 160ccm polini.
Nakonec jsem se ale rozhodl udělat nikasil na původní válec a nedávat 160ccm, kuli životnosti válce i celého motoru myslim že to je rozumější.

K vánocum jsem nechal udělat nikasil, nový píst Wossner+kroužky, a přes zimu se na motorce pomalu dělá a opravuje co je potřeba, velký výdaj na nikasil s pístem to celé trochu přibrzdil ale myslim že do měsíce by se mohlo začít dělat na tlumičích který vytekly (repas) a na jaře podle financí možná nový lak:) černá lesklá+polepy

srsenmaik
srsenmaik napsal 10.01.12 v 10:09

ahoj jsme motorkářská komunita sdružující motorkáře z celé republiky jsme na facebooku pod názvem wild horsees pokud chceš tak se k nám můžeš přidat pořádáme vyjížďky, sezení s policisty kvůli novelám v zákonech 2x za sezonu pořádáme párty a mnoho a mnoho dalšího na motorce a jejím stáří a obsahu nezáleží

klararas
klararas napsal 29.09.11 v 05:50

Vypadá dobře,
pokud by jsi ju chtěl prodat, tak se ozvy - sháním motor

Alen
Alen napsal 16.09.11 v 06:15