Yamaha XJR 1300 (2001)

Vlastník Harry007
Vloženo 8.9.2011
Aktualizováno 13.10.2015

objem ničím nenahradíš, aneb XJR 1300 SP

První dojmy - Vysněnej stroj, na kterej jsem dlouho šetřil a nakonec jsem si jej pořídil. Týhle mašině opravdu není co vytknout, mám rád klasiku, originál, tak jsem rád že se mi podařilo sehnat pořádný poctivý XJR 1300 SP. Perfektí zátah, perfektní posez, maximální spokojenost.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuju pro vyšší a těžší jezdce, co mají rádi kochačky, ale občas tomu naloží plnej. Naopak nedoporučuju nováčkům, kteří budou mít problém s velkou hmotností tohoto stroje.

Doplňky na motorce - padáky (špunty), menší blinkry, nosič kufru s kufrem a podpěry pod brašny

XJR 1300 asi není třeba moc představovat. Prostě poctivej hektolitr, se kterým se dá pohodlně cestovat i víc, jak 600 km za den, ale přitom se na něm dá vyplatit i spousta závodníků na sportech. Sice je to čtvrtunový kolos, ale podvozek a motor fungují perfektně. Nemyslím si, že je nutný tlumič řízení, jak spousta lidí doporučuje.
Brzdy z R1 taky není třeba moc představovat, fungují bezvadně a přesně.
Cestování ve dvou s plným kufrem a brašnama je taky pohodička, sedačka je velice pohodlná i pro slečny a ty se pak rády vozí a prohlašují, že na ničem pohodlnějším ještě nejely a že by rády znova :D
Na XJR obouvám Michelin PilotRoad 4 (předtím dvě sady PR 3) v GT verzi. Na předku nájezd okolo 15 000 km, zadek tak 8-9 tisíc. Asi by se an nich dalo najet víc, ale jezdím někdy dost jak piča, takže se to musí někde projevit.
Momentálně mám najeto nějakých 72 000 km (10/2014) a krom výměny plynových lanek a běžnýho servisu jsem nemusel nic řešit.

Petak76
Petak76 napsal 01.04.15 v 10:41 10b.

...fajná barvička:)))

Bobin4
Bobin4 napsal 17.10.14 v 18:43 10b.

Pěkný barevný provedení

Factory-racing
Factory-racing napsal 26.08.14 v 17:29 10b.

mrnuss
mrnuss napsal 31.03.13 v 12:52 10b.

krasny stroj

Dráťa
Dráťa napsal 24.02.13 v 18:09 10b.

Já krásná. Ty leštěný kola chci taky