renocar_unor

Yamaha FZS 1000 Fazer (2001)

Vlastník xdaso
Vloženo 4.9.2011
Aktualizováno 14.10.2012

Další schůdek mé "motocyklové kariéry". Chvíli jsem jezdil dvácu, pak jsem koupil H6 a teď sedlám tuhle krásku. Jenom jedna otázka mě furt vrtá hlavou: "Co si koupím proboha potom?!"

Jak jsem k ní přišel?

Vybíral jsem mezi H9, Banditem 1200S, SV 1000S a FZS 1000. Snad měsíc jsem prolízal inzerci a študoval, jaká motorka bude ta pravá. Jak čas plynul, tím víc bylo jasno- bude to Fazer a nejlépe černej! V Pardubicích se objevili 2 fešáci v jeden den a tak jsem se sebral, vzal ssebou kámoše se synem a vyrazili jsme. První se zdála papírově lepší. Měla méně najeto, byla o rok mladší a kosmeticky hezčí. Po příjezdu na místo ale následovalo celkem nepříjemné rozčarování. Oxidace na motoru, divné "šustění" a špatná spojka. Nechali jsme si čas na rozmyšlenou a jeli jsme omrknout druhý kousek, který byl asi 500m odtud. Od prvního okamžiku bylo jasno, tuhle berem! Skvěle udržovaná, mraky doplňků i s originálními díly a skvělé/ férové jednání majitele. Nebylo co řešit, podepsali jsme smlouvu a rozloučili jsme se a já se pomalu začal chystat na cestu domů. Po prvních kilometrech to byl docela šok- už žádné nekonečné řazení. Vzal jsem za plyn a letělo to jako prase! Brzdy byly proti H6 neskutečný. Na Hornetovi jsem brzdil celou rukou, ale tady? Tady jedním prstem a stejně jsem zastavil mnohem dřív. Zvuk laďáku mě taky strašně nadchnul a tak první jízda utekla jak voda. Přijeli jsme v 21:00 a já byl ještě v 01:00 v garáži a kochal se. Je skvělá . Tímto bych chtěl ještě předchozímu majiteli poděkovat za to, jak se o ni skvěle staral.

Pocity po první sezoně

Zatím samé superlativy.

Brzdy
To je jedna z nejsilnějších zbraní týhle motorky. Vezmu za páčku a vturanu stojím. To nejde popsat, to se prostě musí zažít.

Motor
105kW (s laďákem a K&N filtrem asi víc) mluví samo za sebe. Prostě to jede strašně!! Zahřívá se celkem rychle a olej taky nepapá. Akorát jednu nevýhodu jsem našel- sálající teplo od motoru, někdy je to fakt otravný

Podvozek
Zatím si nemůžu stěžovat. Na silnici drží skvěle, neodskakuje a už mě i párkrát podržela

Světla
V noci svítěj jedna radost. To jsem ani nečekal, ale fakt jsem viděl skvěle. Nemůžu si stěžovat.

Zvuk
No tak to je další obrovská zbraň týhle mašiny. Laďák od SHARONU je skvělej. Občas slýchám, že když přidám, tak to vypadá jako kdyby startoval vrtulník.

uchycení zavazadel
Kufr i brašny bez problému, akorát jsem si musel vyrobit podpěry na brašny, aby se mi neopíraly o podsedlovku a nepoškrábali ji.

Teď už je schovaná pod plachtou a čeká na další sezonu. Snad to rychle uteče a zas budeme moct jezdit. Zima bude proklatě dlouhá.

hondas1
hondas1 napsal 22.03.17 v 05:55 10b.

Fazoše jsem si koupil před nedávnem,a přesně jak popisuješ ,je to super stroj,a přesně mě napadá ta otázka co po něm 😉 😁

context
context napsal 22.09.15 v 20:23 10b.

pěkný fazer přeji hodně najetých km bez nehod a pohodový zbytek sezony

ludabalon
ludabalon napsal 24.02.13 v 14:03 10b.

Přeju hodně štastných kilometrů s touto kráskou...

Sete
Sete napsal 26.09.12 v 10:47

Pěkný Fazer Měl jsem ho dokonce 2x Na otázku jakou motorku potom Ti doporučím BMW K13R. Budeš z toho stejně vyjukaný, jako když jsi šel z H6 na Fazera

solio
solio napsal 13.05.12 v 23:01