Aprilia RSV4 Factory (2010)

Vlastník Sharis
Vloženo 29.8.2011
Aktualizováno 24.5.2012

Krásná a temperamentní italka.

Motorka je pouze zapůjčena od Zdenda - Odstřelovač a tímto bych mu chtěla moc poděkovat za svěření do mých rukou, trpělivost a hlavně hodně nervů. Děkuji

Na první pohled je jako naštvaná žena.

Ostré rysy z téhle italky dělají agresivní stroj. Avšak při pohledu z boky se na tváři utvoří úsměv, protože připomíná spíše 125 než litra :o)

Originální výfuk je větší než celé sedlo spolujezdce, teda respertive podsedlový plast, sedlo se tomu opravdu říkat nedá.

Když ji prohlížím kolem dokola, je na ní něco, co mě okouzlilo, vlastně je to všechno. Budí ve mě dojem malé, lehké a hodné šelmy se kterou bude radost jezdit.

Moje premiéra s italkou nastává 26.7.2011 za okruhu Slovakiaring . Vůbec nevím, co mám čekat.Litrový čtyřválcový motor do V a 180 koní s váhou 205kg , mám se na těšit a nechám se překvapit, co mi sama motorka ukáže.

Nejvic se těším na brzdy a čekám od nich opravdu hodně. co jiného by tam mohlo býti než Brembo - tak se ukažte, co umíte.

Konečně usedám do sedla. Strach, respekt a šílená nervozita, tak takhle jsem vypadala, když jsem motorku jen viděla. Hned na začatku nastává trochu problém. Nedostanu na zem a to opravdu vůbec. Když říkám o své Kawě, že je vysoká a jsem ráda, když dám na zem jednu nohu aspoň na špičku tak tady ani to ne, ale každý problém má své řešení i na tohle se dá zvyknout.

Zdenda mi motorku narovná, já si najdu polohu, vysednu si na pravou nohu, nakloní mi to na tu stranu co mám nohu a na okruh najíždím jako poslední, abych nemusela nikde stát :o)) Jo sranda, ale časem jsem se naučila i sama a byla to pohodička. Nicméně výška sedla je 84,5 cm což je pro mě se 150cm opravdu hodně. Na okruhu nevadí, ale jezdit po městě bych asi nezvládla, natož pak zastavit třeba v kopci :o(

Samotná jízda je, ale hotový koncert. Chvíli si zvykám na ucukaný plyn, ale ostaní jde až podezřele dobře a motorka mi sedí, jak kdyby byla dělaná pro mě.

Sice vysoká, ale lehká, úzká a stabilní. Do zatáček padá sama bez jakéhokoliv násilí a přemlouvání. Antihopingová spojka také dělá svoje a protože jsem na ni zvyklá, jsem ráda, že italka ji má také. Výkon parádní,brzdy luxus, podvozek též a natává to pravé užívání, radost z jízdy a vychutnání si každé zatáčky. Po pár jízdách už nekrotí ona mě, ale já ji a z italky se stává moje nejlepší kamarádka. Usmívám se čím dál víc a když kolenem dřu v každé zatáček je to nepopsatelný pocit. Všechno tohle a ještě daleko víc v sobě ukrývá temperamentí Aprilie.

Další absolvovaný okruh je Brno. Motorku už malinko znám, aspon ten základ a tak opět hurá na trať. Užívání je na 100% a kdyby to šlo tak jezdím pořád a nedám ji ani z ruky.
Kolena na zem, časy padají dolů a adrenalin stoupá.

I přesto všechno mi italka vytvořila ve tvaři místo úsvěmu slzy. Jedna hloupá chyba a všechno je pryč, boužel mojí vinou :o( Poslední den ježdění, opět na Slovakiaringu jsem se učila s otočeným řazením, zamyslela jsem se na převody a už letím přes řidítka. Slzy, ale rozbitou motorku nezachrání a tak se vezeme obě zpátky do depa.

Závěrem : Úžasná motorka, která umí - tak to je Aprilia RSV4, chyby neodpouští a tvrdě je trestá, ale když se s ní člověk sladí je to opravdu zážitek z jízdy.

Slovakiaring - 2:40 a pád, pohár za 5.místo
Brno - čas 2:33
Panonniaring - 2:35 - ještě párkrát a snad se ho i naučím

Miro_CZ
Miro_CZ napsal 23.06.13 v 12:41 10b.

Super Aprilka za 10b Ať slouží

DoktorARO
DoktorARO napsal 26.01.13 v 16:47 10b.

Dobry spojeni, navic z oboru a vypada ze ji bavi vse co dela. Jen tak dal

CB1000R
CB1000R napsal 22.12.12 v 19:04 10b.

Kráááásný holky! Sluší vám to, jasných 10 bodů

mor
mor napsal 20.11.12 v 15:58 10b.

paane jo

mike.46
mike.46 napsal 10.11.12 v 07:24 10b.

Hmm, přešla jsi na pěknou divočinku. 10b. Ať Ti to jezdí a hlavně vždy bez pádů. M.