Ural Retro Solo 750 (2006)

Vlastník tondda
Vloženo 25.8.2011
Aktualizováno 9.10.2011

Nádherné retro z uralského Irbitu.

O existenci značky Ural jsem se dozvěděl teprve asi před pěti lety a tyto stroje mě hned uchvátili.
Před dvěma lety jsem narazil na inzerát, nabízející podle mě to nejhezčí co opouští brány irbitského závodu. URAL RETRO SOLO 750 v úžasné barevné kombinaci. Jel jsem se na něj spíš jen tak ze zvědavosti podívat, ale když jsem ho uviděl na vlastní oči, bylo rozhodnuto.
Bývalý majitel je i jediný oficiální dovozce těchto strojů pro ČR a na tomto, dnes už mém stroji se účastnil výletu k břehům Kaspického moře.
Co k Uralu říct? 246 Kg poctivého železa, kterému by snad neublížilo, ani kdyby přez něj přejel tank a přitom elegance konce třicátých let minulého století. Délka 231 cm a nízký, velmi pohodlný posez. Motor boxer s nezaměnitelným zvukem, náhon zadního kola kardanem, svérázná parkovací brzda a u solo motorky neskutečná zpátečka s přepákováním na nádrži, díky které už mnoha přihlížejícím při mém vyjíždění z parkovišť spadla čelist . Ono vůbec lidé nad tímto strojem často kroutí hlavou a i přez to že je vpředu nepřehlédnutelná kotoučovka od Bremba někteří nechtěji uvěřit, že to není veterán. Pohodová motorka na ježdění po okreskách a na ruský stroj s neuvěřitelnou spotřebou pod 5l/100Km .
A spolehlivost? Když jsem někomu řekl, že jsem si koupil "rusáka", ťukal si dotyčný na čelo, že čas strávený na cestách se bude rovnat času při opravách v dílně. Ale Ural jezdí a jezdí, má najeto 21 tis. Km z toho 6 tis. se mnou a za tu dobu měl jedinou závadu. Pod váhou stroje se začal bortit hlavní stojan. Příslušná část byla nahrazena větším kusem železa a vše je zas v pořádku

Alexandros
Alexandros napsal 08.10.14 v 20:16

Už jsem měl Bonnevile od Triumphu, ale čím jsem starší, tím víc tíhnu k opravdové klasice. V americe vymysleli bobber, který má hardtail a je to customová posedlost. A tady je to v sérii a ještě kanada pro manželku Je to fakt úžasný v této kombinaci

JokeJack
JokeJack napsal 06.09.13 v 06:48 10b.

Luxusní mašinka, at slouží ke tvé spokojenosti!
Za 10b

Bronnie napsal 09.05.12 v 07:27

Neskutečně nádherný jasně že za 10

Bukatch
Bukatch napsal 15.09.11 v 11:45

- tak vítej v klubu Uralistů I když nových strojů. Opravdu na fotkách vypadá víc jak retro - nebýt te kotoučovky a modernějších kontrolek na paraboel světlometu tak laik NEMÁ šanci. Krásný kus. A URAL má prostě DUCHA. JE to tak svérázná motorka, jako snad žádná jiná -)