ČZ 175/470 (1967)

Vlastník Rolda89
Vloženo 22.8.2011
Aktualizováno 1.5.2016

Hodně náhodná koupě, celá zima práce v panelákovém sklepě a teď nezapomenutelný zážitky :)

První dojmy - První jízda byla nezapomenutelná. Je to celkem lehký a obratný. Vzhledem k tomu, že to má 19tky kola, tak si ani tak moc nepřipadám jako vosa na bombóně. Ideální cestovní rychlost je 70km/h, ale i na tu stovku se nechá rozvášnit. Nejhorší sou ty brzdy, kolikrát to brzdim i vočima :D. Čeho sem se ze začátku hodně bál, byly rychlý zatáčky s rozbitou silnicí, ale zjistil sem, že ten podvozek na tom až zase tak špatně neni a ještě se nestalo, že by mě někde pustil.

Číza jednoho dne oběvená na interetu, druhej den se pro ni jelo a vzhledem k tomu, že do naší garáže se vejde jen auto a pionýr, tak i třetí den rozebraná do šroubku. Plechařina šla k dědovi na půdu a zbytek do sklepa, kterej snad stavěli pro tuhle motorku:D. S motorem mi pomáhal můj táta, protože vzhledem k jeho práci soustružníka je možný úplně všechno a tímto mu moc děkuju.
Motor je po kompletní GO, kterou jsme si dělali sami, kromě výbrusu ten je původní, sice občas zacinká, ale jinak jede jak drak:).
Bohužel motorka byla bouraná, což bylo vidět, až když jsem jí odstrojil, přední vidle ohlý a zadní kyvka zkroucená. Ale vše se dalo dohromady a na jaře vyjela.
Vzhledem k tomu jak vypadala a jak se mi ježily vlasy hrůzou :D, když jsem ji rozdělával, ale myslim, že se celkem povedla.

A dojmi z několika málo jízd jsou perfektní:), motor se opravdu povedl, neni problém jet hodně svižně, bohužel ty brzdy jsou velmi slabé. Ale co, já nechci brzdit, ale jezdit :) a ten zvuk je opravdu návykovej:)

zdenysrx6
zdenysrx6 napsal 28.06.19 v 12:05

výstavní kousek ,

Jehnak_CZ
Jehnak_CZ napsal 14.07.16 v 21:05 10b.

O.N.E.
O.N.E. napsal 06.10.13 v 09:35

Super ČíZa Přeji hodně Good km

Marekh22
Marekh22 napsal 09.08.13 v 16:57

V te cerne to vypada nadherne. 10b

koudelka_v
koudelka_v napsal 27.08.11 v 15:46

Pěkně udělaná renovace! Hodně šťastných km!