Chunlan CL125-3A (2003)

Vlastník Švícko1
Vloženo 7.8.2011
Aktualizováno 7.8.2011

dvouval-4T-125ccm-9.2ccm--max rych.:105

Mladý svěží vítr k nám právě přivál dosud neznámou značku motocyklů zvanou TMEC. Její prvotinou pod označením Tiger CL 125. U nás bude retro chopper s lety prověřeným dvouválcovým čtyřdobým motorem japonské Hondy CB 125.
Na první pohled Tiger zaujme svým čistým retro designem, připomínajícím osmdesátá léta. To jen podtrhují přední osmnácti zadní šestnáctipalcová loukoťová kola a chromované výfukové svody, ústící v cylindrické koncovky výfuků. Klasický vzduchem chlazený CéBéčkový motor je umístěn pod nádrží s emblémem značky. Pohodlné široké a pro spolujezdce vyvýšené sedadlo nabízí oběma cestovatelům komfortní svezení.
Technická stránka nového Tigera Vás příjemně překvapí. Krátký rozvor 1360 mm dává spolu se 130 kg suché hmotnosti tušit velmi dobré jízdní vlastnosti. Motor můžeš nastartovat tlačítkem. Výkon agregátu je následně schopen mašinu při nejvyšším pátém rychlostním stupni rozpohybovat až na 105 km/hod., ale my jsme vyzkoušeli, že náš Tiger-125 umí i 110Km/hod. a možná i více, ale to až po zajetí motoru a výměně oleje. S bržděním by problémy také být neměly, neboť na předním kole se točí kotouč okusovaný dvoupístkovým třmenem. Na stopětadvacítku opravdu nezvyklé. Vzadu je buben, který svým účinkem také poslouží dostatečně. Další zajímavým numerem je číslo 2,1 udávající průměrnou spotřebu.
A ještě pecka na závěr a tou je cena! Tato zajímavá alternativa v kategorii motocyklů do 125 ccm Tě přijde na bezkonkurenčních 59 890,- za základní verzi.
Naše firma Motoscoot ti navíc může nabídnout čtyřleté splátky, kdy měsíční splátky na fungl novou motorku činí 1600,- korun. Při dvouleté záruční lhůtě je tenhle retro chopper na poli s motocykly o 125 ccm opravdu silným soupeřem, se kterým bude třeba počítat.
Žádný jiný čínský výrobce nevyrábí dvouválcovou 125-ku.