Ducati Monster S2R (2007)

Vlastník Frufran
Vloženo 1.8.2011
Aktualizováno 1.8.2011

Mé srdce bije Duc,Duc...Duc,Duc...a je to nářez. Uhranut červenou kráskou z Bologne...a to je teprve začátek...Jízda na ní Vás nadopuje na celý pracovní týden

Tak se to stalo...Sedl jsem na Ducati a nemohl jsem jinak. Tahle 800 mi ukradla mé motorkářské srdce a nehodlá jej vrátit - vlastně to po ní ani nechci :D...Co si budeme povídat.

Je brzo na jakékoli hodnocení, zatím je to spíše o pocitech a ty jsou složité - zkusím to zestručnit. Radil jsem se s Vámi na fóru - děkuji za podnětné názory. Poté jsem dostal nabídku na zkoušku S2R na živo - děkuji Tome tak nějak za vše, včetně motky ...Musím říct, stručně, je to legendární. Na motorku jsem sedl s respektem a obavami (je to cizí motka) a pocity po prvním přidání plynu?

Obecně:
Všechno mi okamžitě sedlo, tenhle pocit jsem ještě nezažil...posez, velikost Ducy, rozložení ovládacích prvků ---všechno dávalo smysl a já si připadal, že sedím na motorce kterou znám. Výkon je super, táhne od spoda tak, jak jsem si představoval - kopete tam jednu rychlost za druhou a najednou je tam 160 km/h - sakra, jak se to stalo? Ruka z plynu a jedu lidských 100 - 130 km/h. Ovladatelnost je neuvěřitelná, 173 kg suché váhy je znát...připadám si jako na trochu bachratým kole, které letí po silnici s takovou precizností, až z toho mrazí.

Exkurz do mé hlavy během jízdy
Jak jsem řekl vše dává smysl... jedu rozumně, ale zas se neflákám ...první zatáčka, zpomaluji dle zažitých situací z Kawy a motorku pokládám do zatáčky...padá tam na pětníku...snažím se pracovat s plynem a něžně (doslova...) dodávám plyn a ona...chce víc...tak tedy víc. Teprve v půlce zatáčky jsem pochopil čeho si žádá - dodávám plyn a tlačím tu rudou potvoru do náklonu přes stupačku a řidítka...mám pocit, že do zatáčky padám po hlavě, jedu po kolejích a stále zrychluji...LEGENDÁRNÍ.
Vyjíždím ze zatáčky a uvědomuji si, že ten průjezd byl na mě "příliš" dobrej, snažil jsem se v zatáčce dělat to co se s motkou má, to zas jo, ale tohle jsem nečekal. Oki, věřím Ti Ducy - tohle jsem ještě nezažil... Dám Ti napít, jinak to nejde, beru další zatáčku v rychlosti vyšší než bych šel normálně a opakuji co v první. A ono to funguje...srdce řičí a mozek pracuje na plné obrátky a identifikuje, co je jinak než normálně - jakto že vše funguje a dělám méně chyb...A k**va, díra jak sviňa a přímo ve stopě...pozdě - sotva se stíhám připravit - uvolněný posed (nic moc), nezavírat plyn (splněno), nešahat na brzdu (splněno), korekce větším náklonem (nesplněno) - a jsem v ní a hned venku. Něco je špatně, já držím stopu a pokračuji dál v podstatě bez krizovky. Neuvěřitelné...

Věcné shrnutí:
Jako první vyzdvihnu podvozek, to mě dostalo. Super výkon, ovladatelnost, jízdní vlastnosti jako celek, design..

Další věci až déle...pravděpodobně spousty keců v deníku a za čas doplním něco k recenzi.

Marcel1982
Marcel1982 napsal 18.09.16 v 17:39 10b.

9B0017
9B0017 napsal 23.10.14 v 22:01

Ahoj rád se seznámím...
Alien - ducatista z Brna

aikon1
aikon1 napsal 26.10.11 v 13:58

Pěkný to máš a určitě mít budeš... Ta havárka na hovno a s tím, že si zvládnul ještě dojet - no smekám... On jak je člověk naštvaný v tu chvíli na celý svět a hlavně na sebe, tak dokáže i skály lámat, což sám znám Ať zíma rychle uteče, ať je motorka na jaře jak nová a hlavně krásno sezónu 2012 10b. P.S. první fotka nemá chybu!

Čip
Čip napsal 24.09.11 v 19:29

Pěkná,dobrej komentář , v Klatovech bude další pěkná Motka.

Frufran
Frufran napsal 23.08.11 v 23:30

Všem moc děkuji za komentáře. Jsem z jejího vzhledu stále nadšen, vždy když na ní nasedám, tak jsem v tranzu...jo a jízda je taky super - však víte
Těším se, až se klatovákama potkám na benzínce a rozebereme naše motky a zážitky. Všem bikerům zdar a hafec bezpečných a šťastných kilometrů