Suzuki DL 650 V-Strom (2008)

Vlastník Capt.Orr
Vloženo 26.7.2011
Aktualizováno 13.8.2020

Žádná stylovka, ale dříč co vás odveze kamkoliv a ani za to moc nechce. Ideální do začátků pro svou nezáludnou povahu.

První dojmy - Snažím se nedávat pouze na první dojem. Napoprvé se mi hlavně líbila pohodlná pozice. Zkušební jízdu jsem si moc neužil, protože jsem se spíš bál, coby nezkušený že to rozštípu. Časem se to samozřejmě upravilo. Dnes (po 4 letech) mám pocit, že je čas na něco silnějšího.

Je to moje první motorka, pokud nepočítám ježdění na pařezu v dětských letech. Vzhledem k mé výšce 193 cm se výběr povážlivě zúžil už na počátku. Stromka mi nezávisle na sobě doporučilo několik známých, a tak jsem ho zkusil. Vzpřímený posez, pohodlí a vyhlášená nezáludnost nakonec rozhodly. Radši jsem vzal za stejný peníz 650 s ABS, než litra bez.
Vzhledově tahle motorka neohromí, a pokud chce někdo mašinu aby mohl dělat dojem, musí se ohlédnou někde jinde. Asi nejvíc to kazí světla, někteří lidi kvůli nim dokonce zaměňují stromka se skůtrem. Zato ovšem ta světla perfektně svítí. Určitě lépe než moje auto.
Subjektivně mi přijde V-Strom lehce ovladatelný a to i v nízkých rychlostech. Vzhledem k výšce a vzpřímenému posezu vidím perfektně přes auta před sebou. Motorka je vcelku komfortní, a poskytuje dobrou ochranu i pro jízdu v dešti. Jedinou výtku v tomhle směru zaslouží originál plexi. Je příliš kolmo a moc vpředu, což způsobuje nepříjemné turbulence při dálničních rychlostech nebo bočním větru. Tohle je známá slabina, údajně pomáhá výměna skla, případně nastavitelný držák Madstad. Trochu jsem to vylepšil instalací deflektoru, ale není to stoprocentní. Ještě se tím hodlám v budoucnu zabývat.
Motor by mohl být o něco silnější vzhledem k obsahu, ale tohle normálně nevadí, jenom na dálnici se trochu trápí pokud chci jet trochu svižněji. Na předjetí stačí podřadit. Je to véčko, ještě do vinglu, takže vibruje, ale zas ne přehnaně. Zvuk je decentní. Laďák by to určitě pozvednul, ale to není styl ani můj, ani této motorky. Spotřeba se podle stylu jízdy pohybuje mezi 4,8 - 5,5 l/100km.
Převodovka je bez problémů. Dvakrát mě za celou dobu vypadla dvojka zpátky do neutrálu když jsem ji hodně točil po rozjezdu, ale myslím že jsem to tam jenom nedokopnul pořádně.
Za necelý rok jsem s touhle motorkou najel 10000 km bez jediného problému. Posloužila mi ke získání zkušeností a dala spoustu krásných zážitků. Doufám, že spolu ještě nějakou dobu vydržíme.

Lubos92
Lubos92 napsal 27.04.14 v 22:41

Pěkná .

JířaM
JířaM napsal 20.08.13 v 07:30 10b.

jasných 10b...

Bushidoo
Bushidoo napsal 28.06.13 v 02:56 10b.

Prijemne pocitanie,stromcek je klasika

baruš20