Jawa 250/559 panelka (1967)

Vlastník Frantas
Vloženo 26.7.2011
Aktualizováno 2.4.2016

Vloženo: 24.11.2020, Uskutečněno: 24.11.2020, Stav tachometru: 19580 km, Zhlédnuto: 39x

Už kolikátý rok po sobě jezdíme na podzim do Alp. Letos mi jela Panelka, tak nebylo o čem.

Úterý po práci start. Klasicky postupné nabalování kamarů a směr jih. Letos šest sráčů, a blbec s Miatou.
Průjezd Prachaticema. Tam Kubovi dochází kroutící moment. Má klasický řetěz, ale o trošku širší variantu. Takže deset spojek řetězu k ničemu. Dlouho trvalo než jsme ji vyžebrali od jednoho "garážisty" motorkáře. Takže zdržení slušné, ale jsme zvyklý do alp jezdit i po tmě. V Pasově je už dávno tma. Třeba 20km za Pasovem máme předvybrán les. Les po chvilce ubytovávání se zdá být fajn.
Rychlá večeře, rychlý panáky. A spát..

Za 10,- Ojr se dostáváme přes FelberTauernTunnel a první pořádný kopce. Dál ObertallerŠtráse do Itošky. Sváča u lago diAnterselva.
V LaVilla kupujeme večeři ve špáru a hledáme večerní útočiště. Nakonec krásné místo u koryta řeky. Máme tedy kde si zchladit lahváče a umýt zadel.

Ráno passo Valparola. Vojenské museum je ještě zavřený. Výhledy si jen představujem. Brutální mlha.
Passo Falzarego v brutální mlze. Jedeme na Arabbu.
Obídek na sluníčku a lavičce poblíž passo Gardena.
Kochání a tlachání u Marmolády.
Těžký závody čtvrtlitrů, a některých tři a půlí. Někde se pleteme, a jedeme zase směr passo Falzarego. Ale jsme rádi. Sluníčko pálí. Uplně jiný místo než ráno. Mlha nikde.
Cortina d'Ampezzo.
Večer spíme skoro před rakouskejma hranicema. Zase útulný místo nedaleko silnice, i potoka.

Ráno Passo Monte Croce Carnico. Projedeme do rakouska, a zima jak blbec. Hold itoška je víc na jihu, a už nastupuje podzim.
Přes Gmünd jsme jeli i minulý rok, ale chvátali jsme. Takže se zastavujem v Posche museu. Pěkný.. Ale mě dost zklamalo.
Do OberTauenu vylítám první. Fotim panel na stejném místě jako betku minulý rok.
HallstätterSee. Tam to poznávám. Najaře jsem byl v Halstatu busem.
Kus dál ve špáru pro večeři. Nocleh hledáme dýl. Nakonec pod rušnou silnicí v lese přeci.

Dál už jen tranzit domu.
Nájezd 1500 km sobota, pět večer vzorně doma.

Podas (6) napsal 25.11.2020 v 07:00

Dobře, pěkně, rychle napsané .559 nemá chybu.

• Ukrajina, Rumunsko

Protože máme rádi ukrajinu, a protože jsme nechali na ukrajině nějaké nevyřízené účty. A to v podobě nezdolání kopce Ivan Pop (Maramurežský). Protože tam je stále kam jezdit, a stále komu platit odpustky (místní PACH)

Vloženo: 17.11.2020
    Uskutečněno: 14.07.2019
  • Bosna i Hercegovina

S hrůzou jsem zjistil, že mi tu lecos chybí. Protože si nic nepomatuju, tak zapátrám v paměti dřív než mi to němec smaže. Nevycházeli nám termíny/lidi, tak jsme rozhodli že pojedem na dovolenou dvakrát, ale kratší. Ta

Vloženo: 15.11.2020
    Uskutečněno: 22.06.2018
  • RO (Fagaraš, Alpína)

Usmysleli jsme si s kámošema, že pojedem na Fagaraš a Transalpínu. Jeli jsme teda nakonec jen čtyří, ale za to pořádný stroje. Technicky vzato všichni panelky, tak bylo tempo i "zběsilý" (80-90). Protože všichni všech

Vloženo: 02.04.2016
    Uskutečněno: 03.07.2015