Jawa 250/559 panelka (1967)

Vlastník Frantas
Vloženo 26.7.2011
Aktualizováno 2.4.2016

Vloženo: 02.04.2016, Uskutečněno: 03.07.2015, Zhlédnuto: 15x

Usmysleli jsme si s kámošema, že pojedem na Fagaraš a Transalpínu. Jeli jsme teda nakonec jen čtyří, ale za to pořádný stroje. Technicky vzato všichni panelky, tak bylo tempo i "zběsilý" (80-90).

Protože všichni všechny ty kilometry mezi domovem a východem známe, tak jsme cestu tam zvolili autovlak (luxusní záležitost), takže jsme technicky vzato vyráželi z Prachy, nebo chcete-li z Košic.
Přes Maďarsko a Debrecén, do Orádey. Sibiu, Brasov a až na pobřeží do Constanty. Vedle do Vama Veche kde jsme si dva dny užívali.
Dál konečně na Fagaraš a Alpínu. A dál jen přes Teplý vrch a do čech
Kdybych to nepsal po třičtvrtě roce, a víc se zajímal o výpravu, bylo by to lepší
Na vejlet jsme si udělali čas 14 dní, a ani jsme je všechny nepotřebovali. Jeli jsme těžkou pohodu, spaní povětšinou v kempech pod plachtou. A vylezli na kde co. Hlavně Drákulův hrad stojí za to !

Kdo zná Alpy, a nechce platit za průjezdy. Fagaraš super, na Transalpíně se člověk parádně sveze. Glokner je jinde, ale neřekl bych uplně víc. Je to jiný.
Před cestou jsme ne jednou četli, že se má jed Fagaraš na jih, a Alpína na sever. Tak jsme to jeli, a musíme všichni potvrdit že určitě lepší varianta.

Řeč domorodých obyvatel samozřejmě nikdo neovládáme, a s rumunem se nedá domluvit téměř ani rukama. Pokud zrovna nemluví po americku.
Každej říká, že odtamtud jsou romští občané, ale jestli je někde tma, tak na slovensku. Určitě né v rumunsku.

Jak jsem psal. Skoro 14 dní, a cirka 3700km (z Košic)
Závady ?
: Jednou povolovanej přepnutej řetěz, jednou dotahovanej krk řízení. Rozpertlovanej vejfuk, prasklá žárovka, a prasklý plynový lanko. !

A příště třeba do Banátu..

Všechny fotky na rajčeti
fandassmazil.rajce.idnes.cz/Rumunsko_2015/

• Podzimní Alpy

Už kolikátý rok po sobě jezdíme na podzim do Alp. Letos mi jela Panelka, tak nebylo o čem. Úterý po práci start. Klasicky postupné nabalování kamarů a směr jih. Letos šest sráčů, a blbec s Miatou. Průjezd Prachatic

Vloženo: 24.11.2020
    Uskutečněno: 24.11.2020
    Tachometr: 19580km
  • Ukrajina, Rumunsko

Protože máme rádi ukrajinu, a protože jsme nechali na ukrajině nějaké nevyřízené účty. A to v podobě nezdolání kopce Ivan Pop (Maramurežský). Protože tam je stále kam jezdit, a stále komu platit odpustky (místní PACH)

Vloženo: 17.11.2020
    Uskutečněno: 14.07.2019
  • Bosna i Hercegovina

S hrůzou jsem zjistil, že mi tu lecos chybí. Protože si nic nepomatuju, tak zapátrám v paměti dřív než mi to němec smaže. Nevycházeli nám termíny/lidi, tak jsme rozhodli že pojedem na dovolenou dvakrát, ale kratší. Ta

Vloženo: 15.11.2020
    Uskutečněno: 22.06.2018