Yamaha XT 660 Z Tenere (2010)

Vlastník Cormac
Vloženo 24.7.2011
Aktualizováno 20.9.2011

Vloženo: 02.10.2011, Uskutečněno: 02.10.2011, Zhlédnuto: 3x

Vrátil jsem se z dovolené. Po najetých celkových 10000km, mě čekala výměna oleje, kontrola vůle ventilů a rozhodnutí zda to svěřit autorizovanému dealerovi nebo to spáchat sám. Motorku jsem sice koupil ojetou, ale se servisní knížkou a tříletou Yamaha celoevropskou zárukou. Prý platnou, pokud budu pokračovat v udržbě u autorizovaného dealera. Jenže jsem se nedokázal odhodlat svěřit jim svou kočičku a i přes to, že o záruku přijdu - provedl jsem si to sám.
S příručkou je to pohoda, nějaké zkušenosti už jsem nasbíral na předchozích motorkách a sám jsem servisák, i když ne auto-moto.
Takže vše bylo ok. Ventilové vůle, nový olej + filtr, vzducháč má ještě čas stejně tak svíčka je ok.
Poznatky: Na změření vůle výfukových ventilů se má sundat chladič, ale to se mi nechtělo, moje ruce zvyklé pracovat ve stísněném prostoru rozehřáteho kávovaru se studeným motorem neměli extra práci. Nevím tedy, jestli bych takto dokázal vůli změnit, ale změřit to šlo dobře. Olej polosyntetika 10W40, jsem koupil v Yamaze tedy fabrikou podporovaný Yamalube. O trošku dražší než Motul 5100, který jsem používal předtím na jiných motorkách. Ale z toho neschudnu a když na něm byla zvyklá...

Cormac (39) napsal 15.12.2012 v 22:35

Tak aspoň do budoucna vím, že to jde. Máš pěknou Teneré

T.o.m.y. (0) napsal 15.12.2012 v 18:16

Taky sem si dělal ventily sám.A taky sem nesundaval chladič,ale povolil sem ho v držáku abych si snim alespoň trochu mohl uhnout.A vůli sem seřídil s trochou trpělivosti taky.

• Pohoda v sedle.

Vloženo: 26.10.2011
    Uskutečněno: 26.10.2011
  • Po dovolené,

Koukli jsme se k Ženevskému jezeru a projeli se pod Mont Blancem. Motorka šlapala jako "švýcary" přes který jsme jeli. Celkem najeto 2793km. Domů na jeden zátah až z Bílé hory - 1268km. Pěkných pět dní cestování.

Typ: Dovolená
    Vloženo: 18.09.2011