Yamaha TZR 125 (1999)

Vlastník kubca28
Vloženo 7.7.2011
Aktualizováno 13.9.2011

Když jsem si nedávno jel pro tuhle TZR tak jsem se na ní těšil jako malej kluk...První dojem byl ohromný (před tím jsem měl akorát skůtra a fichtla),motorka se mi zdála jako dospělá.Pán mi jí chtěl nastartovat ale nějak to nešlo,nakonec chytla :)

Pomaličku jsem vyjel na hlavní a pak za ní vzal.Přišlo mi to jako nějaká "šestka"...Prostě jsem z toho byl unešen.Takže jsem si jí samozřejmně koupil.Pán v bazaru mi všechno vysvětlil a tvrdil že motorka je otevřená.Ted mám naježděno asi 1800km a jako otevřená mi fakt nepříjde.Ostatní uživatelé této motorky píšou že jim jede i 170km/h ale mě jede jenom 130km/h.Jsem na něj pěkně nasranej.Asi týden po koupi jsem zjistil že mám totál na plech sjetý brzdový destičky takže následovalo obědnání a výměna.Ted už to brzdí dobře.Asi o další týden později se mi vytáhl řetěz takže jsem šoupnul zadní kolo co nejvíce do zadu a regulačnímy šrouby dotáhl.Řetěz držel napnutý asi 2dny a nyní je zase volný.Vypadá to že už je dost unavený a když se kouknu na přední převodový kolečko tak se mi zdá že zuby už jsou jeblý...Nemám finance na novou řetězovku takže řetěz zkusím zkrátit a uvidím co to udělá.Jinak když jsem jel asi 50km rychlostí tak jsem vzal menší díru a nárazem se my vysypalo levé zrcátko.700KČ za něj opravdu odmítám dávat tak jsem zašel ke sklenářovi a za 80Kč mi vyřízl a nalepil nový sklo.Jako motorka jede dobře.Když jedu ve dvouch tak za sebou nechám zavřený CBR125 a to jede sám.Ale ta maximálka mi opravdu chybý...Motorka má přívěru a zabírá až od 7500ot.Do budoucna bych chtěl přívěru odstranit a motorku tedy otevřít.Ale neznám ani žádný servis kde by mi to otevřeli.Ani nevím kam motorku dát kdyby se mi sní něco stalo.V supersportech jsem nováček a tak bych chtěl popříklad poradit.Jinak jsem si na moto šetřil celý rok a koupil jsem jí za 20000KČ takže si jí opravdu vážím a je to srdcová záležitost.Liju do ní pouze kvalitní olej Motul 2T a benzín asi začnu dávat aspon Natural 98 a vyšší.Už má svoje léta ale řekl bych že i přes to vypadá celkem slušně.Z boku se mi líbí o hodně více než ze předu.Takže bych jí vytknul tu přední masku.Motorka taky hodně žere ale stim jsem počítal.Za to svezení to opravdu stojí.Doufám že na ní najezdím ještě hodně kilometrů bez nehod a že mi bude věrná jako já jí :)

1.8.2011
Tak jsme jeli s kámošema na motovýlet na Hrad Křivoklát.Cesta probýhala ve dvouch lidech hodně svižně a motorku jsem bohužel moc nešetřil.Po návratu domů a po následných asi 10km jízdy se ozvalo takové harašení z motoru a rána z výfuku a motorka ztratila kompresi.Po rozebrání zjištěna závada na pístu a pístních kroužcích.Válec však poškozen nebyl takže jsem obědnal nový píst i s kroužkama a sadu všech těsnění.čekám až to přijde :)

4.8.2011
Píst přišel i s těsněnim tak jsem to všechno namontoval a moto jezdí...Jinak dneska mi přišly i polepy na kola.

13.9.2011
Měsíc uběhl jako voda a znovu mi odešel píst!

EDIT: nevíte někdo čím to bude?
PS:Olej Motul 510 2T,motor točím max do 10 000ot/min

pasini
pasini napsal 04.09.12 v 18:26

Co se tyce toho pistu urcite bych lil jiny olej!!Kup bud MOTUL ale 710 ta je plne syntetická nebo ja jezdim na MOTOREX SYNT POWER 2T fakt spicka!!!A co se tyce otevreni zkus se zeptat ondry Hojkmana ma stranky WWW.apriliatech.cz delal uz i TZR poradi ti!!!

KOLORADO
KOLORADO napsal 12.09.11 v 22:14

Máš taky krásku jako já xD jenom bych ti vyčetl to světlo! a měl by si tam hodit modernější zrdcátka a LED blinkry :) to přesně se chystám udělat já :)

kubca28
kubca28 napsal 12.07.11 v 10:15

Higienik-->To já vím...

Hygienik
Hygienik napsal 12.07.11 v 06:37

tím,že odstraníš přívěru to rozhodně neotevřeš něco o tom počti

Fullgas1
Fullgas1 napsal 12.07.11 v 00:02

Urcite vymen tu retaz, na nej dokazes stratit az 5% vykonu co u 125 je dost, dbaj na spravny tlak pneu a cisty vzduch filter.