BMW R 1100 GS (1996)

Vlastník zeON
Vloženo 3.7.2011
Aktualizováno 30.9.2015

BMW R 1100 GS dovoz zo Švajcu po malých väčšinou homemade úpravách. Jazdím s ňou väčšinou v teréne. Stroj vyrobený presne pre mňa. Neviem si predstaviť inú motorku v garáži.

Honda XRV 750 Africa Twin: GS je väčší turista
Yamaha XTZ 750 SuperTenere: GS je väčší turista

První dojmy - Kladivo na čarodejnice, tank ktorý si ide stále svojou cestou, neskutočne pohodlný stroj, trochu rachotil aj rachotí ale na to si u BMW treba zvyknúť. Čudoval som sa ako sa po rozjazde ľahko ovláda, pretože manipulácia na mieste mi veľmi nešla. Dvíhanie na stojan bolo ale jednoduché, čo ma veľmi prekvapilo, aj dvíhať motorku zo zeme šlo ľahko.

Motorku bych doporučil pro - Pre mňa. Pre cestovateľov ktorý si nepotrpia na preelektrizované motorky, pre ľudí čo radi staršie mašiny, pre ľudí čo si radi upravuju svoj stroj, dá sa s ňou pocestovať aj off-road a dá sa s ňou aj fajne rýchlo jazdiť off-road

Doplňky na motorce - Vyhrievané rukoväte, FID panel (ukazateľ teploty oleja, zaradeného rýchlostného stupňa a stavu paliva v nádrži), ABS, Dorazy riadidiel od Touratechu, Spevnenie prevodovky od Touratechu, držiaky plastových kufrov, plastové kryty valcov - toto všetko bolo na motorke už pri kúpe

Rozšírenie bočného stojanu, zadné nosiče kufrov železné s výstuhou pre zadný kufor, "rally" čelný štít, bočné laminátové podsedlové kryty, jednoduchý vypínač ABSka, kryt olejového chladiča - domáca výroba

Kompletné odpruženie Touratech Suspension, padacie rámy Touratech, viečko pre napúšťanie oleja na imbusový kľúč Touratech, Penový vzduchový filter Pipercross, pancierové brzdové hadice HEL, vystužené chrániče rúk Acerbis, LED diódové smerovky no name china - dokúpené doplnky

Dobrý silný motor super vymyslené odpruženie. Odpruženie v ťažkom teréne dostáva trochu zabrať a nestíha. Na asfalte s ňou mám odjazdené málo ale za tých pár stoviek km jej nemám na asfalte čo vytknúť. Na to koľko ten stroj váži je to fakt obratná motorka. Váhu cítiť iba pri zdvíhaní zo zeme pričom je to problém až ak ju dvíham štvrtý/piaty krát behom cca. hodiny.

Skúsenosti s GSou: http://motoride.sk/...000-kilometroch.html

Moja čiastočná úprava motorky: http://motoride.sk/...dy-to-uz-skonci.html

Na výlete v Albánsku sa mi polámal čelný štít preto som si vyrobil vlastný viď najnovšie foto. Vyrobený je tak aby pasoval na originálne plastové držiaky. Popri ňom sa spravili aj bočné kryty pod sedadlom, ľavý je imidžovka ale pravý chráni nádobku brzdovej kvapaliny. Bočné kryty sú navrhnuté tak aby pasovali na BMW R 1100/1150 GS s origo aj s rally sedadlom. Vyhodil som aj mriežku ktorá chránila svetlo a nechal si vo www.mhdesign.sk vyrobiť na mieru ochranu svetla z 55 hrubého plexiskla, kedže cenovo to vychádzalo na menej než porovnateľný diel z touratechu, ktorý by mi potom aj tak nepasavol kvôli novému vyrobenému laminátovému štítu.

Radus88
Radus88 napsal 05.10.15 v 11:28 10b.

Krásná motorka dávám 10 b.

-Jandys-
-Jandys- napsal 14.09.13 v 20:50

Pěkně mu dáváš,ale je na to stavěný Tenhle ročník se mi líbí více než ty technonovinky

daniel.
daniel. napsal 14.09.13 v 13:00

skvělé fotky

pernik92
pernik92 napsal 13.10.12 v 17:27

pekna brambora a ide videt ze ji moc nesetris

Sema
Sema napsal 13.06.12 v 21:38