Kawasaki ZX-10R Ninja (2004)

Vlastník otajs-ZX9R
Vloženo 29.6.2011
Aktualizováno 25.7.2013

Tak dycky jsem jí chtěl, nakonec jsem jí málem ani nekoupil. Ale po cca 6stovkách kilometrech proježděných po čr a odzkoušení CBR1000RR, gsxr1000K6 a Ducati 999 jsem jí nakonec přece jen pořídil Zatím jsem spokojenej a nelituji!

První dojmy - Pocitově těžší proti stejně staré konkurenci. Ale ten motor to Xkrát vynahrazuje ;-)

Dovezená z Itálie se servisní knížkou. Titanový laďák Arrow s vyndavací homologovanou vložkou a dokladama, pancéřový brzdový hadice.
Jinak origo stav, trochu mě mrzí absence tlumiče řízení!
Po dvoudeních mukách a rozmejšlení se jestli zelenou, nebo černou. Padl výběr na tu černou! Ikdyž Kawa by měla bejt zelená to je FAKT !!! Možná přes zimu dojde k nějakejm barevnejm úpravám.
Bál jsem se, že to na mě bude malý, ale poskládám se na to v pohodě (mám 192cm) Po naježdění cca 2500km bez problémů. Pohodlná pozice prdel, ruce mě nebolí.
Po cca hodině jízdy mě brní drobet chodidla, to klukům japonskejm drobet utekly vibrace do stupaček. Ale není to nic co by se nedalo zvládnout. Stačí si občas protáhnout ploutve Osobně mě překvapilo že mě nohy bolej míň jak na ZX9R i jak na K3 při delších cestách. Zatím jsem skusil cca 450km za odpoledne.
Co mě drobet vadí při jízdě po dálnici nad 150km/h mě bolí docela krk. Když jsem najel přes víkend cca 600km tak návrat druhej den byl docela nepříjemnej, ale je to opravdu jen záležitost delší a ostřejší jízdy po dálnici s tankvakem kdy se člověk nemůže schovat před větrem!
Motor jede pekelně, ale až cca od 7-8tis, pocitově si ale myslím ,že K3 byla s jejím nástupem v nižších otáčkách dravější, ale určo né rychlejší!
Podvozek oproti ZX9R je nebe a dudy, o proti K3 taky lepší. Brzdy asi nepatřej k tomu nejlepšímu ,ale osobně bych je zařadil jako lepší průměr. Oproti ZX9R nesrovnatelný a oproti K3 o hodně lepší!
Ve srovnání s K6 mě Ninja příde pocitově drobet težší, ale nic strašnýho. Lepší podvozek mělo podle mě CBR1000RR jezdil jsem na r.2004 ovšem to u mě propadlo totálně motorem a jeho průběhem A to jsem si ho jel koupit 130km na inzerát prachy připravený v kapse, byl jsem z toho hodně přepadlej a sklamanej!
Jedinej konkurent kterej mě nahlodal byla Ducatka 999 motorka opravdu s koulema, která se ovšem né každýmu líbí (mě teda jo)a né káždýmu sedne její jízdní projev. Ovšem po svezení a probrání všech pro a proti (finance, náklady, univerzálnost použití) jsem se přiklonil k 4v japoncovi. Nedovedu si představit jet na ducně třeba nonstop k Balatonu, nebo do Chorvatska. Ikdyž koule ta motorka teda má aspoň mě se to svezení líbylo a jestli se mě poštěstí nebránil bych se si jí pořídit. Ikdyž spíš jako doplňující moto k jinému.
Na co chci ještě upozornit, třeba možná budoucí majitelé ZX10R! Pozor na dost vysokou nohu stojanu. Není nic horšího než koukat na 3dny domů doveženou motorku, jak po vyjetí před dům a zaparkování a při odchodu. Moto drobet popojede a po sklopení se stojánku se poroučí k zemi.
Mě se to stalo a byl jsem na prášky naštěstí jsem stačil fotbalovým skluzem pod moto a chycením zabránit nějaký větší devastaci. Takže parkovat se zařazenou rychlostí a dát si pozor i na pidi kopcích při parkování čumákem dolů

A poslední rozdíl oproti motorkám co jsem do teď měl, je podstatně větší sálání tepla od motoru na nohy. Závodí to se starejma GSXRkama vzduchem a olejem chlazenejma. Nedovedu si představit jet na tom přes město v trenkách a stát na semaforech
Docela dost hustej depilátor Ale bude to u všech novějších motorek asi stejný na kámošový R6 r. 2005 je pocit stejnej!

Tak po 3 prima létech v jejím sedle šla do světa. Naprosto perfektní dělová koule na kolech. Prodal jsem jen z důvodu přechodu na drobet jinej styl motorek!

Lech
Lech napsal 03.12.12 v 19:16 10b.

Tady není co komentovat.Majitel takového stroje musí být snad vždy spokojen.

otajs-ZX9R
otajs-ZX9R napsal 01.11.12 v 16:13

Tak na mojí by sis jako na 6kilu nepřipadal 2011 to je už o ně čem jiným

enusim2
enusim2 napsal 01.11.12 v 07:55 10b.

Paradni kawice Otajs..At dela radost 10b

cebeer
cebeer napsal 27.10.12 v 20:39 10b.

Po Kawách jsem nikdy moc nekoukal, ale v týdnu se u mě zastavil kamarád s ZX10R 2011 a moc se mi líbila. Jako bych seděl na šestce s 200 koníkama.
Ta tvoje je taky moc pěkná. tak hodně štěstí.

otajs-ZX9R
otajs-ZX9R napsal 27.10.12 v 20:14

Teda kámoš rozsekl 9tku 10tku furt mám a porád lítá TO sem se nějak pomýlil a myslel jsem že jsem na fóru mojí bejvalky ZX9R