Yamaha FZS 1000 Fazer (2003)

Vlastník Krovak
Vloženo 25.6.2011
Aktualizováno 2.8.2014

Tak konečně dozrál čas na větší kubaturu,o když jsme se s šestkou neradi loučili

První dojmy - Vypadalo to jako litr, v techničáku byl litr ale jelo to jako šestka, bo jsem netahal za plyn :-D Po vyřízení papírů už to jako šestka nejelo a tachometr to potvrdil :-D

Podstatně jiné kafe než šestka,motor je úžasně pružnej,poslední kvalt se dokáže rozpohybovat od 1500 ot/min,což je témeř volnoběh,naprosto bez kuckání zabírá od 2000 ot/min.Kvalty neporovnatelně delší (kupodivu ),takže není problém na jedničku překračovat téměř všechny rychlostní limity ČR
Jinak další zásadní rozdíl proti šestce-nevlní se to.Tuhost rámu a zadní kyvky je skutečně úplně jinde,šestka se vlnila od 150km/h,tohle ani při 200km/h nedělá vůbec nic a jede kam má.
Co se týká porovnání se supersportem,na zrychlení ve vysokých rychlostech nemá FZS šanci,výkonové manko je znát,ale v zatáčkách v provozu se obstojně drží.

Takže jsem se přes zimu rozhodl do motorky trochu zainvestovat, a změny jsou následující.
Přikoupen zadní podblatník a klín pod motor.Zrcátka,boční kryty airboxu a plasty pod sedlem nalakovány do barvy motocyklu,opětově rozleštěny ráfky (byly pěkně zoxidované,práce na cca 5 hodin).V poslední řadě padáky od Rutana,který se díkybohu spletl a dodal korunky stříbrné, bez modrého eloxu,páč jsme se nakonec shodli,že bez nich to vypadá líp

nostalgik
nostalgik napsal 04.09.21 v 15:04 8b.

Máš ji vymakanou. Pěkná.

spike-cz
spike-cz napsal 26.03.17 v 10:06 10b.

Krovak
Krovak napsal 18.03.12 v 21:04

Na prodej není,právě jsem investoval do klínu,podblatníku,padáků od Rutana a laku na další díly,pak sem hodím fotky

Kubeja
Kubeja napsal 17.03.12 v 21:08

nádherná...budu se taktéž loučit s šestkou, kdyby byla na prodej, mám zájem

Krovak
Krovak napsal 12.10.11 v 10:33