Aprilia RSV 1000 R (2004)

Vlastník martasjRSV
Vloženo 24.6.2011
Aktualizováno 20.4.2015

Zdravím po delší době jsem se zase registroval na motorkáře, abych s mohl poklábosit o mašinách a všem okolo nich. Momentálně jezdím aprilku RSV 1000R ... víc info k ní v popisu.

První dojmy - První dojmy? No asi sevřená prdel, vykulený oči, husina po celým těle a adrenalin ve mě pumpoval ještě tejden po prvním svezení :-D Takže zhruba asi tak no. Zkrátka přechod z Monstera 620 i.e. byl poměrně velkej skok. Jen teda musím říct, že po přečtení některých recenzí jsem měl z motorky skoro strach, ale není zast tak zlá jak se o ní říká. Spíš je to naopak hodná italská holka ;-)

Doplňky na motorce - - laďáky Delkevic
- spojková pumpa s páčkou accossato
- gripy Domino
- lámací brzdová páčka Titax
- přenýtované kotouče, aby v nich nebyla vůle (nemoc RSVéček)
- nahraná mapa na otevřené laďáky

Aprilku mám cca rok a musím říct, že po přechodu z Monstra 620 i.e. to je pecka. Výkonu hromada a na to jakej je to celkem obr ta váha za jízdy není vůbec znát. S motorkou sem byl už i párkrát v Brně na okruhu a rozhodně tam chci začít jezdit častějc.
Motorka je zatím v naprosto seriovém stavu. Není na ní nic upravovaný nebo jinak laděný, ale už teď mám v merku laďáky, protože bez nich je to docela bída a nejsem vůbec slyšet
a tlumič řízení by se taky hodil, protože v plným kalupu je někdy celkem dřina prát se s řidítkama.
Další po čem se koukám jsou nějaký racingový páčky a možná i komplet přepákování...nejen že to dobře vypadá ale i funguje.
...no to je asi tak vše co mě teď napadlo.

/edit... už tak úplně v seriovým stavu není doplňky na ní přibejvají
/edit... rozhodl jsem se příští sezónu co nejčastěj trénovat na Masecu a pak si dát nějakej víkend s Racetrackem a popřípadě i zkusit závod

sezóna 2012
... letos asi ozkouším pneu Dunlop nebo Pirellky. Ty Continentalky ve mě nikdy nevzbudili uplnou důvěru. Dále to bude chtít nový desky, řetěz a o chlup větší rozetu. To by mělo být asi vše, aby se mohlo zase začít naplno lítat.
Tak řetězovka je na cestě a jsem na to fakt zvědavej. Z 16/40 tam teď bude 15/42 takže doufám, že bude pěkně tahat. Desky sem objednal Brembo, tak jak to má být

... dneska je konečně všechno doma, pneu nakonec vyhrály Dunlopy, tak uvidíme jaký budou.
Dnes 27.3.2012 už mám doma i stojany takže kola dolů a hurá na přezutí. Už se nemůžu dočkat až otestuju nový zpřevodování.
... Konečně bylo trošku solidní počasí a mohlo se vše vyzkoušet. Teda musím říct, že jsem zatím z Dunlopek nadšenej. Motorka do zatáček padá úplně sama (možná až moc) a i na obyč silnici za nic moc teplot byla guma měkoučká jak medvídek Haribo A co se týče zpřevodování, tak to je teda sakra znát!! Už se těším jak připravím druhou sadu kapot a konečně vyrazím na okruh.

/edit... Člověk by neřekl jaká to bude změna, když se vymění brzdová kapalina a odvzdušní se brzdy. Jak jsem to vypouštěl, tak z toho tekl bordel až jsem se styděl a říkal si jak se to tam dostalo. Po prvním otestování jestli to vůbec brzdí jsem si málem rozbil plexi, jak jsem po šáhnutí na páčku letěl dopředu. Síla zvyku, že má páčka cca 2 cm víceméně prázdnej chod a najendou to bere okamžitě a brzdí znatelně víc! Takže s brzdama teď maximální spokojenost a jen si tak říkám jak asi brzděj nějký monobloky od bremba to musí být masakr.

/edit... ták znovu přezuto, i když z nových SportSmartů sem skoro ještě ani neojel ty chloupky co na gumách od výroby jsou, tak už jsou zase dole. Nazul jsem trošku lepivětší pryž a to Dunlop D212 GP Pro. Smárty co jsem tak na pár vyjížďkách otestoval jsou jedny z nej gum jaký jsme zatím měl. Ale na ten okruh sem si řekl, že tam přecejenom hodím něco lepšího a za ty prachy ... no neber to Tak jsem zvědavej jestli mrdal jako já ty gumy vůbec dokáže využít.

/edit ... 6.8.2012 motorku jsem opět strojil a připravoval na okruh. Rád bych se vyhnul tomu, aby na mě technik, kterej mi má dát nálepku, že je motorka OK zas koukal s kyselým xichtem, že nebrzdí zadní brzda. Tak jak je u těhle RSV známo ani na té mé víceméně vubec nebrzdí zadní brzda. Když na stojanu kolo roztočíte, tak ho brzda nai nezastavila. Tentokrát jsem to znovu zkoušel odvzdušnit. vyměnil jsem i kapalinu za novou. Po asi 40 minutách boje si myslím, že to dopadlo remízou. Brzda jakštakš začala brzdit. Když na stojanu zadní kolo roztočím a šlápnu na brzdu tak se kolo okamžitě zastavuje. Je to ale pořád slabota, protože brzda kolo neudrží zablokovaný a když zaberu, tak s ním i přes sešláplou brzdu rukou pootočím. Ale lepší jak drátem do voka, tak uvidíme co na to v neděli bude pan technik říkat.

/edit ... 15.8.2012 žádná přejímka se na okruhu s Rakušákama nekonala, takže pohoda a ježdění to bylo letos asi zatím nejlepší. Teda až na tu krizovku co jsem měl ... to sem se fakt málem podělal. Víc v deníku nebo později na videu až ho sem hodím
/edit ... 20.9.2012 Máme za sebou poslední letošní ježdění na okruhu. střihli jsme si brno a hned potom Slováč. V Brně padl i osobáček Slováč byl parádní zakončení sezóny. A vše jsme opět zvládly bez ztráty kytičky.

sezóna 2013
Už začínám pomalu s přípravama na další sezónu.
... dnes sem byl pro zásobu gum

... 24.2.2013 - už dorazily padáky do os kol a na rám od RUTANA. Společně s nima i tlumič řízení české značky Trible performance. A po dlouhým váhání jsem pořídil i nahříváky. Ty jsou už teda z druhé ruky, tak snad mi hned neshořej. To by mě asi jeblo

... už dorazili i oleje Shell Advance Ultra, chladící kapalina Agip a sprej na řetěz od Motulu. Ještě čekám na filtry a můžu se do toho pustit.

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 05.11.14 v 05:20 10b.

Kráska Moc hezké fotky.. Spoustu šťastných km nejen na okruhu

martasjRSV
martasjRSV napsal 02.04.14 v 22:54

Boblbee ... časy jsou dobrý a pády zatím žádný, tak snad to tak i vydrží

Boblbee
Boblbee napsal 02.04.14 v 22:40

Pěknej závoďák, fakt pěknej
Přeju ať to jezdí a dobrý časy bez špatných pádů

Kudlanka
Kudlanka napsal 14.09.13 v 11:25

Krásný RSV 10b

Krt-tek
Krt-tek napsal 26.08.13 v 01:24 10b.

Úžasný RSV ... taky jsem si krásně početl z deníku 10b.