Triumph Bonneville T100 (2008)

Vlastník David_F.
Vloženo 23.6.2011
Aktualizováno 23.4.2015

Bonnie... Už sama o sobě krásný motocykl! Stvořená je pro toho, kdo spíše než v moderně, vidí krásu v linkách a křivkách z dob minulých. Pro toho, kdo se ale rád sveze na stroji dnešních parametrů a přitom nikam nespěchá. To je i můj případ.

První dojmy - Hbitost, příjemné a snadné ovládání, příjemný zátah více než 60-ti koníků, posez přesně takový, jaký se na retro sluší. Pocit z jízdy jaký hledám - spíše bez spěchu a závodění, ale vždy připravena k poklusu, když se mi bude chtít.

Do roku 2015 Bonne vjíždí nezměněna. Už ani loni se na ní nevrátilo malé pružinové sólo-sedlo, které jsem si ukutil dvě zimy nazpět. Myšlenka to tehdy byla pěkná - ale přiznejme si, že to nebylo tak nějak "ono"... Bonnie tedy zůstane už do budoucna věrná své prapůvodní podobě - s klasickým rovným dvousedlem. To jí přecijen sluší nejvíc.

Předchozí text:
Někdo maluje obrázky, jinej třeba píše básně... Možná tomu nebudeš rozumět - ale já pilníkem a vrtačkou "maluju svůj motocykl". Bude to asi nějaká deviace, nevím... Každopádně na konci všeho na silnici vyjede stroj takový, jak ho chci vidět já. Takový, jaký jinde na silnici nepotkám. Drží mne to už od časů první Kejvačky, vrcholilo to u VN 800 Loner (viz odkaz: http://www.motorkar...0-classic-12485.html) - a ač jsem si původně myslel že Bonnie tomuto mému "postižení" unikne, mýlil jsem se. Zasáhlo jí to v plné síle...

Zima 2012-2013 jí přinesla kůží potažené pružinové sedlo (krom sedlářské práce mými ručičkami kompletně vyrobené), doplněné nosičem na místě, kde původně sedával spolujezdec. Přibyla také kožená brašnička ve stylu dob minulých. Letošní změnou je také jiné usazení tachometru a přesun kontrolek přímo do tělesa svetla. Jeho linku ještě pozměnil černý štítek.

Ze zimy loňské a předloňské Bonnie doznala změn těchto:

- jediné zrcátko v konci řídítka
- zubaté matice na kolenech výfuků
- nákolenní gumy (repliky opravdu těch z dob starých Bonnevillů)
- zmizel otáčkoměr
- značka na předním blatníku
- tělo světlometu v černé barvě
- úplně nové umístění předních blinkrů na hrazdičce pod světlem / blinkry v černé barvě
- nové zadní světýlko (vyrobené z patky starého lustru) + nově vyroben celý držák značky a zadních blinkrů (opět vše v černé)
- gumové prachovky na předních vidlicích
- chladič elektroniky přemístěn z předních vidlic pod krk / klakson schován za světlem
- přetvarované bylo i původní dvojité sedlo (oblejší a mírně odstupňované). To ovšem teď bude většinu času doma odpočívat.

No, není ještě se změnami konec. Plánovaná je nakopávačka, spouštějící v dolní úvrati startér (ano, to je skutečně trochu šílené). Přibude ale zřejmě i kufr na levou stranu, vytvořený z 5-ti litrového kanistru (což není šílenější o nic méně).

Zkrátka, hraju si...

P.S. Tady si přečti, jak jsem v srpnu 2012 na Bonnie cestoval:

Brodic
Brodic napsal 23.03.18 v 07:58 10b.

Nádhera i v sérii, ale tyhle citlivé a pěkné úpravy to posunuly k dokonalosti

WildOne
WildOne napsal 19.02.17 v 00:41 10b.

Přesně tak!

Drtikol82
Drtikol82 napsal 08.04.15 v 08:03 10b.

Tohle je bomba! ,jasných 10 b ,krasavec kterej nikdy nezestárne,pořád se bude líbit.

Vili.s9
Vili.s9 napsal 28.02.15 v 20:59 10b.

nádhera, závidím! nemohu jinak než 10b

richardik
richardik napsal 05.02.15 v 14:39

Krása, paráda, nádhera! Ať se Vám pohodově jezdí!