Honda NS 125 (1988)

Vlastník Maczek
Vloženo 20.6.2011
Aktualizováno 12.9.2011

Moje první hned po fichtlu. Na svoje stáří jede pěkně, a pokud se vytočí nad 8000 ot/min jede i svižne.

Fichtl už mi byl málo, přestal jezdit, a tak jsem chctěl nejakou silnější mašinu. Původně jsem chtěl 4T do 10000 Kč. Naprosto neproveditelný a po dlouhé úvaze a přesvědčování kamarádu jsem došel k názoru, že dváca ve 4T je naprostá zbytečnost, která člověka brzdí. Tak tedy 2T, ale co? Hodně jsem brouzdal internetem která značka je lepší a tak jsem se dostal k hondě NSR 125 R. Tu jsem si nemohl dovolit, a tak nastal cenový propad o takových 10-15 tisíc a asi o 10 let starší babičku hondu NS 125 R. Motorově velmi podobné. 2T dváca, 6-ti kvalt, vodník, jediný rozdíl od NSR je v plastech, rámu a v tom že nemá el. startér ale kick start.
NS - ku jsem pořídil v né zrovna nejlepším stavu za pouhých 11000, coč se od mého rozpočtu liší pouze tisícovkou. Podle původního majitele má kit na 150ccm, ale sám tomu moc neveřím. A teď víčet chyb.
Nemá náhon tachometru, prasklý plasty, škráblý výfuk, špinavý motor s evidentně odfláklým těsněním (všude naplácaný silikon), teče voda za studena nestartuje (tím se mi povedlou servat nakopávačku) atd... Je toho spousta co se musí opravit, ale pohraju si s ní a bude jako za mlada:).