renocar_unor

KTM EXC 450 Racing (2004)

Vlastník Hans190
Vloženo 20.6.2011
Aktualizováno 14.3.2013

Dlouho jsem chtěl enduro a když se v inzerci objevila tahle zachovalá 450EXC, tak nešlo odolat.

První dojmy - Po 2 letech vlastnictví mohu jen potvrdit, že to byl skvělý stroj, s bohatou výkonovou rezervou a špičkovým podvozkem.

Do 450EXC jsem šel najisto, zbývalo vybrat jen nevylítaný a minimálně otřískaný kousek..což se ukázalo jako docela problematické. Ale zase chápu, že ostré enduro si nekupuje člověk na kochání se loukami.

Nechci tu psát 1000x omílanou pravdu, že 450 je "prostě super mašina, dobrej podvozek, motor táhne vodspoda a Bremba brzdí fakt skvěle, akorát ty servisní intervaly jsou nějaký krátký" To snad ví i naprostý omezenec.

Mě na enduru fascinuje ta svoboda pohybu, můžu jet, kam si troufnu jet. Kam mi jen pud sebezáchovy dovolí poslat tu mašinu. Z kopce/do kopce, plnej kotel, srdce buší, ruce se potí, jedna chyba a rozbijeme se. Zpátky to neotočim...full gas! Ale ten pocit po zdolání výjezdu nebo těžkýho terénu je nepopsatelnej...překonání sebe sama, vlastního strachu, posunout hranice.

Každá vyjížďka je dobrodružství, je to boj mezi mnou a strojem v přírodě. To dobrodružství mi nekazí nepozorní idioti v autech nebo nešťastníci, demonstrující zátah jejich rodinného TDI bezohlednou jízdou vůči všem a oblakem sazí. Nestresuju se tím, jestli není za zatáčkou štěrk nebo rozlitá nafta.. Jezdim tam a tehdy, kde nikoho neobtěžuju.

endurista74
endurista74 napsal 17.11.12 v 14:19

Krasna zachovala ktm
At slouzi

Langáček
Langáček napsal 23.07.11 v 09:20

Krásně jsi to vystihl 10b
jen škoda že jsi tak z daleka

Janek
Janek napsal 18.07.11 v 16:59

Pěkně se to čte , ve zdraví si tu "krásku" užívej .

bikerjarys
bikerjarys napsal 29.06.11 v 07:32