Yamaha XT 125X (2007)

Vlastník Raivo
Vloženo 16.6.2011
Aktualizováno 4.7.2014

Motorka do začátku, slušně jede, je obratná a dobře vypadá.
Typ motoru Vzduchem chlazený, čtyřtaktní jednovále, sohc
Zdvihový objem 124 ccm
Vrtání x zdvih 54.0 x 54.0 mm
Kompresní poměr 10.0 : 1
Maximální výkon 7.3 kW (10 k) @ 8 250 ot. za min.

První dojmy - Na to, jak dlouho jsem neřídil, mi sedla hned bez trápení. Vzpřímená pozice a posez nad těžištěm rozhodně usnadní učení řízení.

Motorku bych doporučil pro - Moto je rozhodně vhodná pro začátečníky, ať už pro mladý, co nemají řidičák na větší objem, tak i pro ty, co začínají později a nestydí se řídit malorážku. Ale je spíš pro lehčí jezdce.

Sice jsem si původně chtěl pořídit nahou šestistovku, nicméně nečekaná vydání mě přinutila změnit plány. Takže jsem si pořídil XT, protože se mi už nechtělo čekat na další sezónu, až zase našetřím.
A první dojem z jízdy byl, že sem udělal moc dobře. Na motorce jsem od autoškoly neseděl deset let a tak jsem byl při první jízdě moc rád, že nemám výkonu hrubý přebytek. Šestistovku bych asi taky zvládl, ale nebyla by to taková pohoda, rozhodně bych byl víc v křeči.
XT jede slušně (i když uznávám že nemám s čím srovnávat), je to malá obratná motorka, nicméně i díky širší zadní gumě nevypadá jako motokolo. Spotřeba je slušná, jezdí za pár korun.
Jako další klad musím uvést i absenci větších plastových dílů, takže při pádu toho nebude tolik k opravování. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, už jsem ji položil, ohnul řídítka a stupačku, trochu odřel kryt výfuku, ale plasty jsou netknutý.
Naopak co se mi nelíbí, je display tachometru. Aktuální rychlost zobrazuje velkýma číslama, to je dobře, ale ostatní funkce jsou už horší. Kromě rychlosti zvládne zobrazit jen jeden údaj a to daleko menšími číslicemi. Na začátek by se určitě hodil otáčkoměr, který je zde ovšem zastoupen jen přibývajícími kostičkami v linii bez jakéhokoliv popisu, případně se mohou otáčky zobrazovat pod rychlostí, ale malým písmem, takže to vyžaduje trochu soustředění na čtení.
E. Po tom, co jsem se trochu vyjezdil, už mi to nevadí, řadím podle citu.

Zadní brzda má dost malý pedál, tak na palec a zatím ho musím trochu hledat.
E. I na tohle jsem si časem zvyknul a už mi to nepřijde.
Celkově jsem ale s motorkou i přes krátkou známost velice spokojen, vždycky se těším na další vyjížďku a když mi do toho něco vleze, tak jsem mrzutý.

Zkušenosti po 7t. km
Pořád mě baví. Sice se už koukám po větší, ale nepotřebuju se jí rychle zbavit. On do začátku není výkon zas tak potřeba. Někdo sice tvrdí, že tahle motorka moc nejede, ale musím oponovat. Jasně že na rovinkách to ten zátah nemá, ale o to větší legrace je s ní v zatáčkách. Když jsem si v serpentýnách kolem Vltavy povodil sportovní šestku tak, že byl schopnej mě předjet až na rovince ve Větřní, kde já zpomalil na předpisovou rychlost - jo, to byl dobrej pocit

Co se cestování týče - jde to, ale je potřeba vybírat trasu. Není problém najet s ní 200km i víc s občasnou zastávkou. Je rozhodně lepší jet po vedlejších cestách, na státních se v dlouhých rovných úsecích drobet trápí, jak je vytočená. A nebo to možná motorce nevadí a trpím místo ní akorát já. Rychlost tak do 85, pak už dost ječí.
Ale na to sem si ji nekupoval. Vytáhnu ji odpoledne po práci a jedu se s radostí kousek vyvětrat.

Tak jsem ji po třech sezónách a 11t km prodal. Ledacos jsem se na ní naučil a je čas jít dál.

Joshua_Cz
Joshua_Cz napsal 30.04.14 v 17:00 10b.

Super informace, a moc krásná Motorčička taky jí mám, a sem sní moc spokojený :)) samozřejmě dávám 10bodů!

Diegow
Diegow napsal 16.06.11 v 15:38

do začátku určitě rozumná volba taky sem začínal na 125 , než sem si troufl na 600 10B