Honda CG 125 (2006)

Vlastník Dear.Daniel
Vloženo 10.6.2011
Aktualizováno 12.4.2012

Naháč a kulaté přední světlo,dva budíky,málo vídaná. Honda CG

Mám na ni nalítáno 9 tisíc kilometrů, tak jsem se rozhodl že to tady trošku přepíšu. Vrátím se k tomu, co už tady jednou bylo a to ke koupi. Honda měla najeto něco přes 15 tisíc, 5 let stará a vypadala jako nová. Byla ale padnutá, předchozí majitel prý ve 30km/h rychlosti přejel kočku a neustál to. Má první cesta byla domů, což bylo asi 100km. Byl jsem plný nadšení, z pionýra opravdu velký skok. Okolí má většinou pozitivní reakce, stále se mě ptají cizí lidé co je to zač, i když jsou to většinou lidé starší generace. Přejdeme ale k samotné motorce. Prožili jsme spolu již zmíněných 9 tisíc plných zážitků, kilometrů bez pádu, bez nehody a nebudu-li počítat defekt zadního kola i bez poruchy. Pohodlí pro řidiče je dobré, sezení je na ni ale moc rovné, což vyřešila nižší řídítka. Sedlo je tvrdé, prdel se ale ani při delší trase nijak netrápí. Musím se ale přiznat, že na cestě 400km jsem v posledních 50. km nevěděl, jak si mám sednout, každopádně - dá se to. Spolujezdkyně, zvláště menšího vzrůstu si zadní sedlo docela pochvalovali, ovšem kamarádi většího vzrůstů se už docela trápili. Objem nádrže 13,5l při spotřebě do 3l/100 stačí i pro delší výlety. Budíky ukazují rychlost, celkový počet najetých kilometrů, palivo a kontrolky neutrálu, blinkrů a dálkových světel. Chybí otáčkoměr, který je dle mého stejně spíš vzhledová záležitost. Naopak bych uvítal ukazatel teploty motoru, ale aspoň mám zastavení pro chlazení motoru jako záminku pro "kuřpauzu". Zrcátka mají dobrý výhled a netrpí vibracemi. Světla svítí, klakson troubí, jen dálková světla by mohla klidně svítit víc. Dostáváme se k motoru. Čtyřtaktní jednoválec o výkonu 8,5kW. Pro srovnání beru v úvahu yamahu 125 YBR a hondu xl 125 varadero, které mě doprovází většinu výletů. Motor má dobrý průběh, ani při vyšších otáčkách nepociťuji žádné větší vibrace. Je tichy, má relativně hezký zvuk. Zrychlením srovnatelný s ybr, varadero je na tom možná o něco lépe. Převodovka jde hladce, najít neutrál nepředstavuje žádný problém. Tah motoru je překvapivě dobrý, při jízdě ve dvou musí být řazení rychlejší a ve vyšších otáčkách. Při jízdě do kopce je to podobné jako při jízdě ve dvou. Tady má varadero opět navrch, v nižších otáčkách táhne dvouválec lépe, YBR je na tom podobně jako má Honda. Nejvyšší rychlost je psána rovných 100, více jsem ani nezkoušel, mám ji rád a nechci ji trápit. Cestovní rychlost je spíš kolem 80-90km/h. Klidně by mohla mít i 6. rychlost, nejednou jsem se ji marně snažil zařadit. Do zatáček se krásně klopí, podvozek je dostatečně vysoký, ale ve vyšší rychlosti je už cítit lehké provlnění rámu. Brzdy jsou k mému stylu jízdy naprosto dostačujcí, přední je kotoučová, zadní bubnová. Je u nás docela vzácná, což se mi na ni líbí, ale částečně jsem na to i doplatil, sehnat totiž například řetězovou sadu není žádná sranda. Doufám, že jsem na nic nezapoměl, pokud jo klidně se mě zeptejte. Závěr tedy zní, spolehlivá, krásná, pro začátečníka sqělá motorka, kterou si určitě zamiluje. Nedám na ni dopustit. A abych nezapoměl, jmenuje se Karolína.

Dear.Daniel
Dear.Daniel napsal 31.03.12 v 10:42

Lépe bych to neřekl.

kozel.ka
kozel.ka napsal 30.03.12 v 21:21

No řeknu to na rovinu - proč si hrát na 125 objemu na nějakého závodníka, když je to jenom motorové kolo pro začátek? Takže je lepší si vybrat něco, co nemá tak šílený design jako CBR - typ CG. Moje GSko má stejný design a přesto, že je o 7 nebo 8 let starší, tak vypadá skoro stejně. Za mě 10b. a mnoho šťastných km bez nehod na tomto skvělém stroji

Jirkasaki
Jirkasaki napsal 17.07.11 v 17:42

Taky mam CG , taky červený , rok výroby přelom 2005/2006 ... pro mě epší jak CBR 125 .. nemám moc rád sporty ale spíš naháče ...

pliczb
pliczb napsal 10.06.11 v 11:19

Na CGéčku jsem jezdil v autoškole. Na ni nikdy nezapomenu-krásný zvuk a prostě moc dobře se s ní jezdí. Tak ať slouží a dělá radost