Suzuki RF 900 (1994)

Vlastník lasser
Vloženo 9.6.2011
Aktualizováno 10.11.2012

Starší mašina, která stále dýchá novým motorkám na paty. Vhodná pro zkušené jezdce.

První dojmy - - Na rovinkách velmi stabilní při zrychlení i náhlém spomalení. - V zatáčkách si drží stopu i když je jí potřeba víc pomoct do lehu, v jízdě s baťůžkem jsou průjezdy lehčí, motorka klidně vjíždí do ostré zatáčky a stejným způsobem se i dere ven.

Zatím se sice seznamuji s mechanikou i s technikou jízdy, mám z jízdy i údržby dobrý pocit.
Předchozí majitel jí dodal vše co si zasloužila.

Řízení
- Na rovinkách velmi stabilní při zrychlení i náhlém spomalení.

Práce s plynem
- Moto má plynulý záběr od nízkých otáček, není nikde znát jakýkoliv propad výkonu.

Spotřeba
- Zatím nemůžu hodnotit, ale mezi 6 a 8 litry se vlezu s rychlejším a pomalejším stylem jízdy.
-Na 1000 km si vezme cca 350 ml olej, což považuji za OK.

Pohodlí jezdce
-Díky délce motorky se na ní jezdec 190 cm vejde s přehledem, sedačka je pohodlná, řídítka jsou v ideální vzdálenosti, řazení a brzda by mohly být na jiné pozici.

Brzdy
- O dostatečnou brzdnou sílu není nouze.

Řešené závady
1. Nefunkční blinkry, natahal jsem nové vodiče a již plně funkční.
2.Ukroucený ventilátor u chladiče.

Běžná údržba před sezónou
Přezul jsem na Dunlop Sportmax.
Udělal kompletní výměnu oleje a filtru.
Dolil brzdovou kapalinu.
Zkontroloval hladinu oleje.
Vyčistil vzduchový filtr.
Namazal a vyčistil řetěz.
Zkontroloval stav elektroinstalace.

Nehody
První nehoda, dojíždím k domu a brzdím, najednou se ozve od předního kola rána, odráží se kamínek v průměru 4 cm, který v rychlosti se odrazí od plaňkového plotu a po odrazu mi rozbije přední světlo a kus masky - blbej pocit, mít rozbitou mašinu.

Druhá nehoda -poslední
30.7.2011
Po rychlejším výjezdu z Březnice jsem se po 100 metrech na horizontu čelně střetl z octavií.

lasser
lasser napsal 06.05.12 v 22:20

No, vždycky mě trochu zamrazí když si vzpomenu co se stalo, ale naštěstí vše dopadlo dobře

"Nikdy nejezdi rychleji, než tvůj strážný anděl umí létat"

Jakub
Jakub napsal 17.03.12 v 00:17

nekouka se mi na ty fotky dobre. tolik let mi paradne slouzila. nicmene jsou to porad jen hmotne veci a nejdulezitejsi je, ze jsi ok.

daniel.
daniel. napsal 25.01.12 v 22:33

tak takhle rozstřelenou mašinu jsem dlouho neviděl!

aifel202
aifel202 napsal 01.08.11 v 18:40