BMW R 100 R (1992)

Vlastník BorisB
Vloženo 3.6.2011
Aktualizováno 23.6.2011

Původně jsem chtěl R80G/S PD, ale zvláštní shodou okolností jsem koupil tenhle dvouventil.

Plánuju ho ponechat ve stavu co nejvíce podobném původnímu stavu jak vyjel z fabriky.

Motor je bavorácká klasika, dvouventil, na volnoběh pocukává s motorkou do strany táhne od 2 000 otáček, od 3 500 otáček přestane vibrovat a jeho 60 koníků umí Rko rozpohybovat až na 170kmh, možná i víc, ale tahle mašina není o rychlosti. Zvuk hutný, bublavý, příjemný.

Rko je překvapivě pohodlné, i v dnešním provozu se s ním dá jezdit bez potíží.

Vysoké plexi funguje hodně dobře, oproti F650CS se musím míň oblíkat, chybí mi vyhřívaný hefty. Do rychlosti cca 80kmh jezdím s pootevřeným hledím.

Motorka má sice dva brzdové kotouče na předku, ale brzdí na dnešní poměry poněkud hůře.

Do zatáčky je potřeba Rko trošku více nutit, při brzdění v náklonu se s ní trošku peru.

Hrubší reakce kardanu, ale je to 19 let starý strojek, takže je neuvěřitelné že i dnes je naprosto reálně použitelný v dnešním provozu.

Radek7878
Radek7878 napsal 14.11.19 v 16:00 9b.

Ahoj před nedávnem jsem koupil stejný stroj ! Trochu jsem se projel, ale protože je už po sezoně a posledních 15 let jezdil jen na stk tak nebudu spěchat a dám přes zimu vše do pořádku. Náplně, filtry nějaké lanka,hadičky,přední světlo,zrcátka,...Dost věcí majitel před prodejem udělal brzdy,oleje,baterku,repas vnitřku nádrže( ta se mu vůbec nepovedla musí se udělat komplet znova).Chci se zeptat na par detailů:uchycení štítu,barva rámu je originál? Já mám černou.Dále, pneu je odhaduji podle vzorku Metzeler ? Děkuju za info ale už se tu dlouho nikdo neobjevil.
No už ted´ se těším na jaro

maja.zatec
maja.zatec napsal 22.12.16 v 22:47 10b.

Ahoj Borisi, zdravím Tě. Koukám na Tvůj profil a mám prosbu ohledně BMW R100R 1992. Potřeboval bych vyměnit náplně v motoru, převodovce popř. kardanu. Máš k dispozici nějaký manuál, popřípadě zkušenosti? Moc děkuji předem za info. obratem na email: maja.zatec@seznam.cz. Dík předem Martin.

Pista69
Pista69 napsal 11.08.15 v 12:55 10b.

Parádička, páči sa mi...

Špóna297
Špóna297 napsal 30.04.14 v 12:16

pěkný stroj..

BorisB
BorisB napsal 20.10.11 v 22:54

Jo, funguje bezvadně, provedl jsem repasi karbeců, zavařil troišku prorezlý výfuk, vymnil olej a filtr, výměna brzdovky prospěla přední brzdě, zatím jsem na něm najel cca 2000km a jemnuje se brumla