Suzuki GSX 400 FWS (1986)

Vlastník krakatit
Vloženo 24.5.2011
Aktualizováno 24.5.2011

Moje první japonská motorka. Najezdil jsem na ni poměrně dost kilometrů. Pořád mě mrzí, že jsem jí prodal.

Motocykl jsem koupil v bazaru. Tehdy jsem měl zkušenosti pouze s jawy 250 559, tak jsem si vzal na odzkoušení švagra, který již delší čas jezdil VN 1500. Po projížďce konstatoval: je to paráda: Dá se s tím jet i 60 na šestku, ber to. A já jí koupil :D. Až doma jsem zjistil, že má špatný motor. To hovado (rozuměj původního nebo některý z předchozích majitelů) prostě vzal píst z nějaký motorky a jen tak ho vložil do válce. Že měl vůli cca 1mm na průměru nikomu nevadilo. A hlavně byl úplně jiný jako zbývající tři. To zjistil až pan Frank v Holubicích, který moto opravoval. Píst ovšem zničil i válec. Pro nedostatek náhradních dílů a hlavně jejich vyšší ceny bylo nakonec jednodušší a levnější nechat na píst odlít válec nový ve slévárně. Zajímavá leč fungující oprava. Závad i jiných bylo na motorce nepočítaně. I přes to všechno jsem jí měl rád a najezdil s ní mnoho kilometrů nejen po naší republice. Hlavně jsem na ní ulovil i současnou přítelkyní, se kterou mám pěkné dítě. :D Jízdní vlastnosti byla kapitola sama pro sebe. Přední tlumiče měkké, často dosahující na dorazy. Motorka se celá při řazení ve vyšších otáčkách vždy zavlnila, zadek taky unaven. Motorka je vzhledově dobrá. Bohužel ke mně se dostala v zuboženém stavu.

rrennddy
rrennddy napsal 13.11.13 v 19:08 10b.

super taková se nevidí měl jsem GSX400FW bez kapoty