Yamaha FZ6 Fazer (2004)

Vlastník Imre
Vloženo 2.5.2011
Aktualizováno 2.11.2013

Bývalí Fazer, který jsem koupil v Chelmsfordu v Anglii.

První dojmy - Když jsem se poprvé posadil na Fazer, tak se přiznám, že mi moc do ruky nesedla, asi to bylo řídítkama, jsou na můj vkus trochu moc zahnutý k sobě, ale docela rychle jsem si na ně zvykl. Hned po tom co jsem ji koupil, tak po pár km jsem ji naklonil na kulaťaku a nastal neuvěřitelní úžas, z toho jak ta motorka lehá úplně sama do zatáček a jak krásně se vede v náklonu je proste úžasní. Nic podobného jsem na žádném motocyklu nezažil.

Motorku bych doporučil pro - Tento Fazer bych doporučil motorkářům který hledají pohodlný motocykl na cestováni z moc dobrou ochranu proti větru, kterým až tak nebude vadit slabší výkon v nízkých otáčkách.

Doplňky na motorce - nosič a kufr origo Yamaha, padáky

Výber motocyklu
Mé první zkušenosti z velkou motorkou byli na Jawe 350 Style u které mně nejvíc zklamal nápor větru. I při rychlosti 110km/h je na vzdálenější vyjiždky vyčerpávající a to mne nejvíc ovplyvnilo při výběru nového stoje. Mám rád ostrou jízdu a naked styl. Tak že největší roli při výběru mého nového motocyklu hrál vysoký výkon, polokapotáž a pohodlný vzpřímení posed. Proto jsem se rozhodl pro Yamahu FZ6 Fazer.

Co se týče úprav, které jsem v prvním řade začal řešit byly už zmiňované řidítka. Koupil jsem si širší a to hodně ovlivnilo ovladatelnost celého stroje. V tú chvíli už to nebyla žádná turistická chudinka, ale sebejistí streeták, opravdu se ovládatelnost na ní hodně zlepšila.
Pro vyznavače ostré jízdy, bych na tento motocykl doporučil tlumič řízení, proto že to kmitání řídítek není žádný šláger.
Pár krát jsem ji zvedl z místa na zadní, ale to bych vám moji milí nedoporučoval, né že by byla nestabilní, ale při razantním spoušťení spojky se mi začaly ozývat z motoru nepříjemné zvuky. Nebyla to motorka kterou jsem si chtěl nechat. FZ6 jsem si koupil proto, abych získal zkušenosti na velký motorce.
Mým snem byla Yamaha FZS 1000 Fazer.