Aprilia Tuono 1000R (2006)

Vlastník KarlZ750
Vloženo 30.4.2011
Aktualizováno 5.4.2012

Konečně pořádný nářadí

Moje třetí motorka a dovolim si říct že už asi poslední protože to jede jak prase a víc už snad ani nebudu nikdy potřebovat. Když jsem na ní jel poprvé tak jsem měl hned jasno že je to přesně to co jsem hledal:) mam najeto asi 500 km a mužu říct že je to opravdu motorka s velkym M. Na jedničku se skoro nedá udržet na zemi dvojka se taky slušně zvedá a na trojku se přední kolo taky odlepuje od země:) všechno za použití jen pravé rukojeti:)je to fakt masáž na tomhle jet, 4válec je proti tomu hodná motorčička co všechno odpustí. Opravdu super stroj, v zatáčkách se ani nehne a na výjezdu vystřelí jak z praku, zatím jezdím zatáčky opatrně než si to trochu osaham protože tahle mašina chyby neodpouští takže k ní přistupuju s respektem. Brzdy jsou fenomenální, teda ta přední, zadní moc nebrzdí. Jediný co bych jí moch vytknout je malej rejd jinak asi nic.
Tak mam najeto zhruba 1500 km a jsem z ní hotovej...nástup výkonu je opravdu brutální a v kombinaci z 15 kolečkem je to pecka. Jinak tuňák si docela pápne když se tahá, jezdim tak za 8,5 - 9 litrů ale to jí nemůžu vyčítat ba naopak jí to rád odpustím protože jakmile dotankuju a odjíždím z čerpačky jsem vysmátej protože vim co mi předvede:) je to droga a já už jí asi nedám z ruky!
Takže ke dnešnímu dni mam najeto 12000 km a nadšení stále trvá, byl jsem zvyklej měnit motorky co rok protože to nikdy nebylo ono ale teď můžu opravdu říct skoro po roce že jsem našel co jsem hledal a ani si nedokážu představit jáká mašina by mi jí mohla nahradit.
Za tu dobu co jí mam jsem dělal jen běžnej servis a když došlo na řetězovku, tak musela dostat opět menší kolečko protože teprve s nim je to ta pravá bestie, (doporučuju) je to fakt prdel, každej semafor, každej rozjezd, se staví s neuvěřitelnou ochotou, dalo by se říct že jezdim víc po zadnim než po obouch ale s timhle to jinak nejde:) fakt! Stačí na jedničku ve 4tisících vrknout plynem a okamžitě vystřelí na zadní kolo.
Jinak podvozek a hlavně ty brzdy jsou fakt bomba, ale to každej ví:) takže netřeba něco psát.
Jo a abych nezapoměl mam tam laďáky MIVV Suono titan který mi prodal Q-bic za slušnou cenu a nemůžu si je vynachválit, je to boží zvouček bez vložek, a má to trochu lepší spodek a to se cení.

miciva
miciva napsal 05.11.14 v 14:35 10b.

brutalně krásná!

mikeskiller
mikeskiller napsal 21.07.13 v 18:00 9b.

super strojovna

Tomast
Tomast napsal 04.07.12 v 10:51

Zdar, tak ještě máš Tuono doma?
Co ty výfuky Mivv?
Tomáš

istonbike
istonbike napsal 27.05.12 v 21:42

Nádherný Tuňák a ty Laufy 10b a to je k...málo

dalila
dalila napsal 26.03.12 v 15:43

Ano,ano. Takhle to má být. Hurá do města a lovit japončíky.

Jasně za 10b.