Aprilia Atlantic 500 (2002)

Vlastník GoodGod
Vloženo 24.4.2011
Aktualizováno 12.6.2017

Moje nová velká motorka na výlety.Dlouho jsem vybíral mezi Hornetem S,Banditem nebo SV 650 a nakonec jsem zvolil něco klidnějšího a méně žravého.Uvidíme časem zda to byla správna volba ale doufám,že ano.

Honda CB 600S Hornet: Moc papal...
Suzuki GSF 600S Bandit: Má ho skoro každý...
Suzuki SV 650: Byla bouraná.

První dojmy - Moje první dojmy byly, že motorka se celá zatřepala a vyrazila velkou sílou v před. A taky jsem nebyl zvyklý na tu větší váhu.

Motorku bych doporučil pro - Moto je v hodné pro lidi co jezdí delší cesty a chcou jezdit za málo peněz, pohodlně a mít velký úložný prostor.

Doplňky na motorce - kola dané do černého komaxitu, červené brzdiče, lišty a přední masku potáhnuté karbon folii, led svícení, menší válečky, kufr givi, tankvak...

Tak mám na ni najeto asi cca 500km za týden ale zatím stále čekám až vyjedu někam dál a pořádně ji vytáhnu na cesty.Zatím vím jen,že ochrana proti větru je výborná,spotřeba pod 4l taky, pohodlí na moji malou postavu vynikající, brzdy dostačující a váha je při manipulací s motorkou docela znát no a taky ten měkčí podvozek s malýma kolečkama na naše ofroadové cety není úplně to pravé ořechové.

9.6.2011 - Tak naježděno za ani né měcíc cca 2000km. Italka šlape jak hodinky a snad to tak i zůstane!Jsem s ní spokojen.Hlavně oceňuju, že do ní nabalím spousta věcí (a to jsem ještě pořídil i tankvak) vyjedu na celý den na cestu a vůbec se necitím nějak rozlamaně. Prostě pohodička. Jen ji vážně nesedí ty díry na naších cestách :-/

11.4.2012 - Přez hnusnou zimu jsem nelenil a Aprilku rozebral do šroubku, repasnul jsem vidlici přední, dal do černého komaxitu brzdiče, vyleštil chromy, lišty a přední masku potáhnul karbon folii. Ještě plánuju kouknout na variátor a trošku si pohrát s výkonem...

V dubnu 2014 jsem prodal Aprilku jinému majiteli. Celkově můžu zhodnotit, že pokud člověk vyřeší neduhy ve formě termostatu, reg. napětí a benzínu v oleji , tak je Atlantída dobrý maxík na delší cestování. V budoucnu si dokážu představit, že bych si opět koupil maxíka ale raději už od japončíku kvůli elektronice.

MotodědekTonda
MotodědekTonda napsal 26.06.13 v 11:46

Pěkně s ji vyšperkoval moc pěkná také o ni uvažuji co myslíš neudělám chybu? Tak ať ti to šlape bez poruch a bez nehod

burdus
burdus napsal 13.02.12 v 11:51

hodně šťastných kylometrů bez nehod a ať to šlape

fery251
fery251 napsal 03.05.11 v 15:43

Pěkný cesťák, asi před třemi lety jsem chodil jednu Aprilii Atl.500 okukovat do bazaru, ale nevyšly peníze. Přeju fůru spokojených km. A díky za hodnocení.

Mach1
Mach1 napsal 24.04.11 v 21:04

přeju pohodu na cestách

GoodGod
GoodGod napsal 24.04.11 v 20:33

Děkuju!Moc to potěší hlavně od někoho co má doma v garáží opravdu nádherný kousek(myslím tu Káwu )