Yamaha TZR 50 (2004)

Vlastník Nika27
Vloženo 17.4.2011
Aktualizováno 4.6.2013

Tak jsem se dočkala své první motorky. Musím říct, že jsem nadšená a i když je to jen 50, jezdí výborně. Na naučení mi zatím úplně stačí. Tak teď už jen krásné počasí a gooo :)

První dojmy - První dojmy byly jak jinak než obrovské a to už jen z toho důvodu, že to byla moje první "opravdová" motorka. Nebyla nejrychlejší a výkonu taky moc nepobrala, ale jak já jsem na ni byla pyšná, to se ani nedá říct :) Těšila jsem se na každou novou vyjížďku a nový zážitek a teď, skoro po 3 letech můžu říct, že ničeho nelituju a vždycky si na tu moji Džamahu ráda vzpomenu :)

To, že mi tahle kráska stojí v garáži je nepopsatelný pocit. Alespoň nemotorkáři to nikdy nemůžou pochopit. Sedět na motorce a jet, bylo vždycky to co jsem chtěla, a proto jsem teď nejšťastnější a doufám, že spolu budeme mít spoustu najetých kilometrů bez nehod :)

24.4.2011
Tak teprve si na sebe zvykáme. Vzhledově sice velká motorka, ale pod veškerou plechařinou se opravdu skrývá jen malý motůrek 49 ccm. Dneska teda na rovince vytáhla 80, šla by ještě víc, ale při pohledu na ty otáčky jsem ji už nemohla trápit. Je to můj mazel, ale rozhodně vypadá líp, než jezdí. Aspoň se na ní všechno v klidu naučím a uvidí se, jestli půjdu do 125 :)

21.5.2011
Musím říct, že za ten měsíc mi tahle kráska hrozně přirostla k srdci. Jezdím skoro pořád a už nevím, jak jsem mohla fungovat když jsem ji neměla :D zrovna dneska jsem na ní dala těch 100km/h.. a i ve dvou jede 90 :) myslím že ju trošku poladíme a do těch 18 to na ní vydržím :) možná je to o zvyku ale zatáčky bere dost ze široka, takže na to pozor. Jinak zatím velká spokojenost, s jízdou i se spotřebou ;)

21.6.2011
:( tak, za poslední měsíc se dělo přibližně tohle: přišla jsem do garáže a pod motorkou kapky od oleje, říkám si jo dobrý, to není nic velkého. Chyba byla v čerpadle. Praskla gumička, ta se ale vyměnila a myslela jsem, že všechno bude v pohodě. O týden později jsem pod motorkou našla už mnohem větší kaluž, tak jsme gumičku zkusili vyměnit ještě jednou, ale ani tentokrát to nevydržela a naposledy byl vyteklý všechen olej. Nové čerpadlo jsem určitě kupovat nechtěla, takže jsem ho odpojila a od teď olej přímo do nádrže. Co se dá dělat :) aspoň si můžu být jistější, že mě nic pod sedlem nezklame a já nezadřu :)

5.12.2011.
Konečně mám čas sem něco po dlouhé době napsat. Zažila jsem díky ní krásné a nejúžasnější léto. Poznala jsem tolik nových lidí, kteří se kolem motorek pohybují. Zkrátka život teď dělím na PŘED a S motorkou :) no ale teď je čas ji prodat a nasednout na něco silnějšího. Hodně lidí mi říká, že jsem blbá, že jsem si měla ten rok na A1 počkat. Já ale ničeho nelituju. Ten rok bych už nevydržela :D Byl to můj sen od malička. A příští sezonu startuju na 125 :)

czech_pilot
czech_pilot napsal 08.01.13 v 21:09 10b.

Pěkná...fakt pěkná mašina

Conrades napsal 24.03.12 v 07:36

s obdivem

Pjercak
Pjercak napsal 17.02.12 v 12:41

Pěkná slečna Jinak paradni mašinka tož gooooo