Kawasaki VN 1600 (2006)

Vlastník chalupář
Vloženo 13.4.2011
Aktualizováno 29.7.2014

VN 1600 Nomad. Mohutný, krásný cruiser. Vše dotaženo do posledního detailu. Ani nemám potřebu jej nějak "vylepšovat", vše je tak, jak má být.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany) - Ochotní, korektní, v mém případě mohu jen doporučit.

První dojmy - První dojem vikající. Na tomto motocyklu mě hned nadchla vyrovnanost a vyváženost všech linií a dle mého soudu snad nejhezčí nádrž, kterou jsem na motocyklech viděl - což je samozřejmě subjektivní pocit. Velký dojem na mě udělaly boční kufry, které krásně ladí s celkovým vzhledem motorky, uzamykatelné a objemné. A jak se potvdilo, krásná motorka i krásně jede :-).

Motorku bych doporučil pro - Z mého pohledu pro dlouhány. Málokterá motorka tak sedne na vysokou postavu. A to jsem jich oseděl...:-).

Doplňky na motorce - Pouze chromový kryt chladiče a to z důvodu, že se z něj dobře odstraňují nečistoty nalétané od předního kola. Jinak je na motorce od výrobce v základu vše potřebné. A dělat z motorky pouťovou střelnici věšením různých cinkrlátek...to ne .

Zatím jsem s ní najezdil jen pár set kilometrů a spokojenost úplná. V únoru 2011 jsem ji vzal protiúčtem v Motobikes Bylany. Přivezli mi ji až domů, naložili Introše, vše rychle, korektně. Nastalo nekonečné čekání, kdy i tady v Krkonoších přijde jaro. Hned první kilometry ukázaly velmi dobrou ovladatelnost na malých rychlostech, pořádný zátah v celém spektru otáček, krásný zvuk, pohodlí. To pohodlí v mém případě zdůrazňuji - mám 201cm živé výšky. Takže pro mou postavu motorka prakticky neexistuje, ale tahle mi vyhovuje lépe než VL 1500. Mám subjektivní pocit, že proti VL-ku je jízda "majestátnější" s lepší ovladatelností. Plexi má velký rozsah výškového nastavení, tak se i já za ním schovám. Postupně přidám další postřehy.
Díky pěknému počasí nalítáno před koncem dubna 2011 víc jak 1000km. Vše funguje jak má. Měřil jsem si přesně spotřebu - 5,7/100 při dlouhé, pohodové jízdě od hor po nížiny. Při mohutnosti mašiny, váze a míře, kterou veze, milé zjištění. Červenec 2011: Jezdím, jezdím, jezdím...pohoda, spokojenost.
Polovina září 2011. Od koupě najeto cca 7.000km (celkem má najeto 32.000km). Před týdnem kompletní servis - bez závad + montáž přídavných světel a výměna zadní pneu.
2.12.2011. Manželka ( Bedrunka ) se rozhodla "přezbrojit" v rámci své značky...za 14 dí bude doma Honda VT 1300 Fury.
Léto 2012 - není co psát - mašina funguje spolehlivě, počasí přeje, spokojenost veliká. Co ale musím přiznat, jak můžu "kradu" manželce Hondu Fury. Jízda na ní je fakt bomba.
23.10.2012 Konec sezóny tady v Krkonoších byl krásný díky inverzi, kdy jsem si několik dní užíval slunce a tepla, tak jako další spousta motorkářů, které jsem potkával. Motorka za celou sezónu bez jediné závady. Jen jsem dotáhl sponku na hadici u chladiče, vyměnil olej a svíčky. Svíčky proto, protože myslím byly původní - po výměně jsem nezaznamenal žádnou změnu. Přešel jsem na benzin Verva 100 - motor má klidnější běh v nízkých a pak hlavně ve vyšších otáčkách, kdy se prakticky nedostavují vibrace. Co se týká výkonu motoru na tento benzin - beze změny.

Říjen 2013. Sezóna se blíží bohužel ke konci. Mašina dostala pravidelný servis, vše je OK. Stav tachometru 42.500km. Mám dojem, že mašině velmi prospěl dva roky používaný olej Motul 5100, který vyčistil motor (první výměny... olej černý jak bota, nyní je čirý s lehkým zákalem) a benzin Verva 100 (starty i v chladu bez sytiče, klidnější chod, menší vibrace, cenový rozdíl 1-2Kč/litr myslím zanedbatelný).
2014 červen. Kawa slouží bez závad. Ale udělal jsem něco, co jsem neměl...svezl jsem se na VN2000. Tak se pokusím Nomada prodat a přesedlat v rámci značky.
25.6. Prodal jsem Nomada. Každý den jsem to měl "pal, nepal", prodat, neprodat. Nakonec jsem jej prodal bez koruny slevy z požadované ceny. Měl jsem ho rád.

benďa135
benďa135 napsal 05.02.16 v 04:35 10b.

krasne fotky

choper.1100
choper.1100 napsal 22.06.14 v 20:35

neprodávej je to super stroj krásne vybavenej VN2000 jsem měl lonskou sezonu a je to těžkej macek problémy při jakékoli manipulaci na místě vhodnej tak na dálnice abys užil výkon na 1600 budeš jezdit svižněji no je to na tobě

DanRen
DanRen napsal 06.05.14 v 18:27

Krásnej Vulkán jasných 10b Příští sezonu bych ho taky rád osedlal.
Přeju spoustu pohody v sedle

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 08.10.13 v 16:11 10b.

boží parník gratulejšn

war22
war22 napsal 15.12.12 v 18:57 10b.

moc pěkný jasná desítka