MZ ETZ 150 (1990)

Vlastník Byran
Vloženo 8.4.2011
Aktualizováno 1.8.2017

Zprovoznění motorky po dvou letech bez péče

Vloženo: 31.07.2017, Uskutečněno: 08.07.2017, Stav tachometru: 24000 km, Zhlédnuto: 200x

Bohužel jsem poslední dva roky mazlíka trochu zanedbával. Tento rok jsem si řekl, že se zase projedu, protože mi to prostě chybělo. Motorka byla zaplachtovaná a pod střechou, takže jsem čekal, že to nebude žádné velké drbání. Pak to ale začalo.

Z motorky jsme zapomněl vyndat baterku - takže nová. To nejhorší ale čekalo u nádrže. Vnitřní mosazné sítko se úplně rozpustilo a vnitřek kompletně zrezl. Přemýšlel jsem co s tím a po pár pokusech s AVA jsem zkusil bezoplachový odrezovač, který byl v podstatě 20% roztok kyseliny fosforečné.

Odšrouboval jsem kohoutek, nasadil gumovou zátku a dovnitř nalil litr odrezovače a zbytek horké vody. Přes den jsem nechal péct nádrž na slunci a výsledek byl dost dobrý. Celý proces jsem zopakoval, protože výsledek nebyl dokonalý, vyměnil jsem těsnění na kohoutku, dal jsem nové sítko a baterku a motorka opět mohla jezdit!

Další vyměněné díly:
* hadička paliva
* spínač přední brzdy
* odkalovací sítko kohoutku
* spony na hadičku paliva
* nový kryt zapalování

• 22 000 km

Náhodou jsem našel tuhle fotku kulatého čísla na tachometru, tak se podělím...

Typ: Reportáž
    Vloženo: 11.02.2013
    Uskutečněno: 13.06.2011
  • Nová hadička a palivový filtr

Při čištění motorky jsem si všiml, že uniká benzín v okolí hadičky u karburátoru. Hadička byla už opravdu stará (snad možná originál:)) a zteřelá a zřejmě už tak dobře ve spoji netěsnila jako kdysi. Šel jsem tedy koup

Typ: Montáž doplňku
    Vloženo: 11.04.2011
    Uskutečněno: 11.04.2011
  • Výměna oleje

Poslední dobou jsem měl problém se zařazením neutralu při nastartovaném motoru. Neměl jsem ponětí, kdy předchozí majitel naposledy měnil olej a tak jsem se do toho vrhl co nejdříve. Naštěstí stačilo motorku zahřát, pol

Typ: Oprava
    Vloženo: 08.04.2011