Suzuki GSF 650 Bandit (2009)

Vlastník Jakuza01
Vloženo 7.4.2011
Aktualizováno 14.4.2011

Moje první... Tušil jsem, že jízda na velký mototrce je bezva, ale tohle předčilo o řád moje očekávání.

Je to moje úplně první motorka vůbec, nečekejte zatím zasvěcenou recenzi. Ačkoliv mám řidičák na motorku už od 16ti (na velkou od 17ti) tak jsem svojí vlastní nikdy neměl. Jenom jsem se občas pár minut projel na cizí

• Honda - ani nevím přesně, asi 125ccm, dvoutakt, cross. Kámoš mě nechal svézt za to, že jsem mu jí opravil. Nechal mi ale zavřenej kohout benzínu pod nádrží, tak jsem tlačil za chvíli zpátky. Pak už se na mě vysr...
  • Simson - klasika. Bratranec mi ho půjčil na pár minut, zase proto, že jsem na tom něco zpravil.
  • Yamaha - 600ccm, cross. Taky bratrancovo. Na konec ulice a zpátky, když jí ojetou koupil.

... takže nic moc za 20 let. Bylo to pro mě nedostupný, auto mělo prioritu a máma byla(je) kategoricky proti. Mám ale teď ženu, dva syny, dům a auto. Zjišťuju, že život je krátkej. Tak jsem se konečně rozhodnul, že jako správnej chlap musím motorku mít. Co ale takovýho koupit? Po zkoumání na netu co vlastně všechno existuje jsem zjistil, že to bude naháč, kolem 600ccm, žádný monstrum. Chci prostě řídit stroj, klasiku, ať je všechno vidět. Ne jako moderní auta, kde je všechen ten lacinej šmejd namačkanej a poschovávanej.
Byl jsem rozhodnutej pro Hondu CBF600. Nová my přišla za trochu víc než jsem chtěl dát, tak jsem koukal delší dobu na inzeráty a připravoval půdu doma. Pak jsem zjistil, že za cca 130kKč můžu mít novou motorku, a to Bandita. Malinko mi nesedělo to futuristický světlo, ale není to zas tak moc daleko od klasiky, tak jsem se na něj jel s rodinou mrknout ... a ... byl jsem unesen. Dokonce mi zadarmo nabídli, že mi jí dovezou na přívěsu domů. To jsem byl rád, protože jsem si sice troufal dát těch cca 80km, ale nervozní jsem byl a počasí taky nic moc (konec března). No a tak jsem jí měl odpoledne na dvoře.
Jak je vám jasný z toho co jsem napsal, těžko můžu srovnávat. Moje hodnocení berte jako silně neobjektivní. Tak teda: je to krásná super motorkááá ... co jede jak drak . Myslím, že člověk těžko může mít něco s lepším poměrem zaplatíš/dostaneš. Krásnej skoro klasickej naháč s nádherným nerezovým laufem. Připadá mi do 6tis rpm velmi tichá, což pro mě příjemný, nechci moc dráždit myslivce. Výkon je pro mě neuvěřitelnej (zhruba 1.3x větší než u mého auta), zatím jsem testnul tak 10%, na víc mám strach a taky si jí chci pěkně zaběhnout. Brzdí parádně, ve předu má dva kotouče, motor brzdí jak ďas i sám od sebe. Má dokonce ukazatel zařazený rychlosti, což je pro mě užitečná blbinka. Naprosto skvěle se ovládá za jízdy po vesnickejch a lesních cestách. Na dvoře je to ale kvůli hmotnosti trochu horší, rozhodně doporučuju při manipulaci nesesedat.
Jelikož jsem z ní hotovej, tak vám negativa neřeknu, neb je zatím nevidím. Možná že bych mohl jako malinkou odchylku od ideálu zmínit: neklasický světlo a nepřítomnost ukazatele teploty.
Fotky přidám příští týden.

Služebníkslužebníka
Služebníkslužebníka napsal 28.12.16 v 08:24 10b.

V této barvě vypadá nádherně

Figi25
Figi25 napsal 07.12.12 v 16:49 10b.

pěkná motorka

Elia napsal 02.01.12 v 19:13

Kráska! . Dávám 10b.

jneuro
jneuro napsal 19.11.11 v 15:37

Za deset. Tej ústě k výkonu rozumím. A holka to je hezká.