Yamaha XS 1100 (1978)

Vlastník Winkl
Vloženo 18.3.2011
Aktualizováno 19.2.2016

XS 11 je nádherný 1. velký čtyřválec, kterým Yamaha odstartovala éru velkých silných motorek. Mám cestovní verzi vybavenou doplňky firmy Vetter. Je velmi zachovalá a je to klasika.Přestože má najeto 84tis, motor běží nádherně. Taky má super zvuk !!!

První dojmy - Motorka je velmi mohutná a těžká, při jízdě to nijak zásadně nevadí. Horší jsou brzdy, které jsou sice kotoučové, ale pouze jednopístkové a tak ubrzdit 290 kg motorku a 100 kg mě dá nějakou práci. Musí se s tím počítat. Ve vyšších rychlostech se v zatackach kroutí trochu rám, ale to je právě ta radost ze starších strojů.

Líbí se mi motorky ze 70tých let, proto jsem chtěl mít alespoň nějakou v garáži. XS11 je průkopník a tak to vyhrála. Je to vzduchem chlazený 4válec, který disponuje 95 koňmi, má elektrický i nožní startér,cestovní verze má 3 kufry á 9kg, 2 úložné kapsy v kapotáži a velký štít, že o větru ani nevíte.I když váží 286kg není s ní v zatáčkách problém. Horší je jí postavit na centr. stojan. To už chce sílu a cvik .

Hrobař75
Hrobař75 napsal 03.04.15 v 17:25 10b.

Je fakt krásná 10b.

CHANGIN
CHANGIN napsal 10.08.14 v 13:45

Moc hezký stroječek. Máš to za 10t b bez okolků.Jedním slovem nádhera.Spoustu krásných chvil a stálé slunce nad hlavou.

Jaratat
Jaratat napsal 28.07.11 v 13:07

Dávám 10b. Samozřejmě, musím, máš ji hezčí a zachovalejší než já.

Džufir
Džufir napsal 03.04.11 v 20:15

Luxus, stará poctivá motorka, 10b

Mazel
Mazel napsal 22.03.11 v 16:01

Tak to je fakt parada,davam za 10b.