ČZ 125/453 (1962)

Vlastník D_avis
Vloženo 13.3.2011
Aktualizováno 23.2.2018

Motorka je z českých Budějovic,její koupě byla spíš náhoda, protože jsme původně jeli sousedovi pro zachovalého Mustanga. Bylo to asi před osmi lety.

První dojmy - Stará poctivá práce ze Strakonic.

Při nakládání Mustanga na káru jsme si všimli, že pod okapem stojí nějaká mašina, takže jsme se samozřejmě hned ptali čí že to je??? Netrvalo dlouho a už sme ji nakládali taky, protože měla stejnou majitelku jako zmiňovaný Mustang.
Při domluvě na ceně za tu Čízu nám řekl syn majitelky, že "mamka by chtěla stovku za to železo". :)
Zaplatili sme tedy 100 korun a mašina se vezla domu.
Pod tím okapem prej stála pěkný léta, na pohled to i tak vypadalo,ale po příjezdu domu sme nalili do hadičky benzin, připojili nabíječku místo baterky a mašina po chvilce chytla jako by jí pod ten okap postavili předchozí den.
Pak přišla na řadu kosmetika s tempem a silichromem a kopice železa se rázem proměnila v motorku.
Bohužel je bez papírů, ale za ty prachy...
Chyběl na ní akorát kryt na řetěz, ale jinak celá v originále a vypadá to, že se v ní naštěstí nikdo zbytečně nehrabal.
Nádrž je vyměněná ( s tou původní se už nedalo nic dělat ) a sedačka počalouňená.
Nyní je rozebraná a čeká ji renovace.

Po pár letech se konečně podařilo dát motorce nový kabát. Vše by mělo být podle originálu. Také jsem se snažil na ní nechat co nejvíc původních dílů.

jawys
jawys napsal 28.05.16 v 22:23 7b.

to je kup jako vííno...
www.175jawa.wz.cz

ZdendaXTZ
ZdendaXTZ napsal 18.11.11 v 17:11

Už abys ji dodělal,aby sme si taky sjeli. ale tvým tempem si sjedem tak za 10 let . Máš to za 10

ROURA
ROURA napsal 19.03.11 v 12:29

Narazit na něco takovýho jen tak náhodou, to chce pořádnou porci štěstí
Máš jí pěknou

Provaz1
Provaz1 napsal 15.03.11 v 12:50

paráda- nemás fotky v puvodnim stavu?

Dolin
Dolin napsal 13.03.11 v 23:14

Parádní!!! Já ji dovezl nedávno...sice TP,..ale takovým,...divným,..
Ať ti jezdí!