renocar_unor

Honda VTR 1000F Firestorm (2001)

Vlastník JuraJ
Vloženo 7.3.2011
Aktualizováno 14.12.2013

Je dravá a žravá!!! a hlavně je moje - Tak to už neplatí, byla prodána...

První dojmy - Sedl jem na ni z Jawy 350, takže peklo na dvou kolech.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho je moto nejvhodnější? Pro každýho kdo to má v hlavě aspoň trochu srovnaný a hlavně už něco málo najetý. Ale na druhou stranu to rozhodně není takovej "zabiják" jak si vetšina lidí myslí.

Tuhle motorku jsem si pořídil minulý týden. No a jelikož se teprve "seznamujeme", tak jsem si dal za úkol pro tuto sezónu si na ní nerozbít hubu. S nabytými zkušenostmi přidám pár dalších řádků a fotek.

20.12.2012
Po dvou sezónách v sedle VěTRáku jsem nalítal asi osm a půl tisíce kiláků. Během této doby se mě podařilo nerozbít si hubu, jak jsem měl v plánu a ani s motorkou nebyl jediný problém (nepočítam-li výměnu asi dvou žárovek v blinkru).
Že je žravá tak to platí ve všech směrech. Spotřeba je pohybuje kolem osmi, což s bandaskou o objemu 16 litrů není žádná sláva, ale naštestí síť benzinových stanic je celkem hustá, takže to není až takový problém, akorát je to otravné. A nepřidá tomu ani to zkurvený "udělátko" (nevím jak jinak bych nazval jakousi klapku v hrdle nádrže), který při tankování pořád vypíná pistoli. Další co VTR celkem žere jsou gumy. Těsně po koupi jsem ji přezul na Dunlopy, předek sportsmart a zadek roadsmart. Obě gumy vydržely asi osm tisíc a šly do kopru a to nejsem žádnej velkej střelec. Těď tam mám obuty roadsmaty II, tak se uvidí.
Na začátku sezóny 2012 jsem Hondě dopřál velký servis - seřízení ventilových vůlí, nový rozvoďáky a napínáky, nový svíčky, kompletní vyčištění a seřízení karbeců, výměnu všech provozních kapalin a samozřejmně nový regůlátor dobíjení. Ten starý se posral a jelikož přebíjel, tak šla do pryč i baterka, takže jako bonus jsem koupil novou Vartu. Tato veškerá sranda mě přišla hodně přes dvacet prutů a tím pádem si motku ještě nějakou sezónu nechám, protože prodat ji se mě vůbec nevyplatí.
Některý z předchozích majitelů namontoval alarm s dálkovým startem. Alarm je dobrá věc, nejkýho joudu by asi i trochu vylekal. No a dálkový start! Kapitola sama pro sebe. Je to výborný, když si chceš honit triko před nějakéma bábovkama na parkovišti. Tím to asi končí. Protože když člověk provádí nízký průlet okolím a díky aerodynamickému víření za kapotáží to dálkový ovládání, přidělaný na klíčku, s sebou klepne o brýle tak šikovně, že vypne motor, tak to je fakt na posrání. Dvouvál brzdí motorem sám o sobě výborně a když ten motor je ješte vypnutej, tak brzdnej účinek se pořádně násobí!! Stalo se mi to naštěstí jen jednou,ale i tak to stálo za to. Naštestí to dobře dopadlo.
11.9.2013 Je čas na změnu a jelikož jsem na VTR začínal dělat čím dál tím větší blbosti a tak jsem se rozhodl, že půjde do světa. No nešla ani nijak moc daleko - koupil ji ode mě kamoš. A abych neporušil svou tradici když něco prodávám, tak to stihnu před tím rozbit (nikdy ne úmyslně), tak jsem jednu z posledních jízd poslal VěTRáka do příkopy. Nebylo to sice moji vinou, ale díky nějakýmu čurákovi, kterýmu vytekl nějakej olej na silnici a v zatáčce bylo jasno. Naštestí byla Honda vybavena padacíma hříbkama, tak to odnesla spojková páčka a na kapotě přibyla nějaká prasklinka. Tím jsem ukončil mé skory tři sezóny s vybornou motorkou Honda VTR 1000 F

Wlken
Wlken napsal 22.08.18 v 15:16

Tak už si na ní vozíme zadek já a brácha

marson
marson napsal 23.08.11 v 12:41

Nazdárek! Motorka je to pěkná, tak hlavně ať splníš svoje předsevzetí a přeju hodně šťastných kilometrů! 10b

Alfons_P
Alfons_P napsal 07.03.11 v 20:56