Honda MTX 80 (1984)

Vlastník grovestreet
Vloženo 28.2.2011
Aktualizováno 27.4.2011

Vloženo: 02.03.2011, Uskutečněno: 02.03.2011, Zhlédnuto: 28x

Dneska sem zase strávil den u mašiny...

Zkoumal jsem svíčku , nějak mi to nedalo že měla vysunutý jiskřiště, tak sem si našel origo typ a ejhle, byl tam samozřejmě nějakej hybrid kterej tam neměl co dělat! Byla navíc mnohem delší! Snad to nenapáchalo škodu na pístu.
V Autodatu jsem objednal origo NGK a je pokoj...

Další na řadě byl palivovej systém , nějak mi tam chyběl pal. filtr takže jsem ho koupil, a protože tam hadičky drželi jen tak tak na dobrý slovo, přikoupil jsem i šroubovací svorky a je to dokonalý.

Potom když sem při běžíčím motoru sledoval hadičku od čerpadla do motoru před karbec, pořád tam něco ládovalo (vzduch? Bublinky?) Přesto že je odpojený a zaslepený, takže sem to doříznul a zaslepil, snad bude klid, uvidíme zda si to nebude přísávat.

Potom sem samozřejmě celou motorku odstrojil abych se seznámil a zjistil co a jak. Našel sem asi dva rýhance na rámu pod sedačkou, kde byla rez , tak sem to obrousil a přestříkal.

Další na řadě byl výfuk , sundal jsem koleno i koncovku, obrousil a přestříkal černou vypalovací barvou, uvidime jak dlouho to v krosu vydrží :D

A poslední věc, výměna převodového oleje . No netušil sem kolik se do takový malinký potvory vejde :D
Ale v pořádku, už má novou náplň. Jediný co mě štvě je strhnutý kontrolní šroub, měl jsem to i na YZ ale opravil jsem to.
Tady to naštěstí ještě těsní, až bude další výměna oleje sundám víko a nechám to opravit :)

Matous.B (1) napsal 10.09.2011 v 14:44

jakou používáš svíčku já tam mám taky s vysunutym jiskřištěm a zaztim bez problému

grovestreet (0) napsal 11.03.2011 v 06:54

Přesně tak

Martic (13) napsal 10.03.2011 v 20:48

Jo, kouřilo to jak dýmovnice, přestože to schlo asi 2 měsíce .

grovestreet (0) napsal 09.03.2011 v 22:25

Pěknej smrad vid? :D

Martic (13) napsal 09.03.2011 v 17:04

Taky jsem to vypálil výfukovými plyny

grovestreet (0) napsal 09.03.2011 v 15:27

Asi to bude to stejný :) Tak snad vydrží, mě to po čase vždycky nějak zašlo, ale prej když se jednotlivý vrstvy vždycky nahřejou tak aby se to zapeklo, takhle stříkneš víc tak je to prej skoro nesmrtelný. ale nemam žádnej zdroj tepla, leda to stříkat na motorce

Martic (13) napsal 09.03.2011 v 08:44

Já sem použil taky něco takovýho. Psáno: BISIL THERMO - barva silikonová vrchní do vysokých teplot až 700°C . Je to něco na roury od kamen, ale malej výfuk tu je taky nakreslenej . Možná je to to samy. Jsem právě zvědav, jak bude odolávat.

grovestreet (0) napsal 08.03.2011 v 22:07

takovou tu odolnou proti vysokým teplotám, na plechovce je i obrázek výfuku :) Docela vydrží když se dobře aplikuje a je víc vrstev

Martic (13) napsal 08.03.2011 v 11:32

Jakou používáš za barvu na ten výfuk?

• Seznamovaní

Dneska sem se dostal brzo domů, venku krásně tak sem šel do garáže na první větší seznámení v klidu s mašinou. Nejdřív sem jí pořádně okoukal, jak co je, potom sem se pustil na průzkům vzduchovýho filtru, chválim skvělou

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 01.03.2011